Mesilaste pidamine

Tere,

Olen algaja mesinik,sel kevadel võtsin kaks korpustaru. Eelmisel laupäeval püüdsin sülemi kinni ja panin uude tarru.Panin tarru teisest tarust haudmekärje ja üheksa kärjepõhja, kuna ülesehitatud kärgi pole. Eile vaatasin tarusid üle, uues tarus ei tundunud lahist hauet olema. Mesilased ehitavad küll kärgi üles. Kuna emad on märgistamata ja ise algaja ei leidnud ka ema. Millal ema peaks munema hakkama? Sülemlemisest on ligi 7 päeva möödas.
Ka vanas tarus ei tundunud , et ema muneks.Sealt leidsin küll otsast lahti näritud emakupu.Ilmad on tegelikult ka viletsad onud.
Ehk oskab keegi nõu anda

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

hauet pole

Oled Sa ikka täiesti kindel, et vanas peres vaid 1 koorunud kupp oli? Võimalik et tegu on teise sülemiga samast tarust, seda enam, et Sa vanaski mune ei näinud.
Et mesilased kärjepõhja ehitavad, on ema tõenäoliselt siiski olemas.
Esimesed munad ilmuvad tarru umbes 8 - 9 päeva peale ema koorumist, nadivõitu ilmad võivad seda aega muidugi tublisti pikendada. Kui aga isegi kaks nädalat peale koorumist mune pole ja vahepeal on mõnedki paarumislennuks sobivad ilmad olnud, võib hakata juba kergelt muret tundma. Tundub perega asi kahtlane, peaks sinna panema noorema lahtise haudmega kontrollkärje, sinna tehtud aseemakupud näitavad pere ematust. Kupud tuleb hävitada ja kohe anda kattepuuriga paarunud ema. Kui aseemakuppe pole, on ema olemas, tõenäoliselt mikskipärast paarumata, või mingil muul pähjusel munemisvõimetu. No kindluse mõttes võib veel mõned päevad oodata, ja kui ikka hauet ei teki, tuleb ema üles otsida ja jällegi läheb tarvis uut ja paarunut.

Tänan

Tänan

Paarumata ema

Arvan, et pere on noore paarumata emaga. Küll ta jõuab. Ei oskaks muud teha kui oodata. Profimesinik ajaks loomulikult nagu jahikoer jälgi ja otsiks selle ema üles, et ennast rahustada. Sellisel "kellaajal" väljatulnud sülem võiks üsna reaalselt olla noore ja paarumata emaga. (Huvitav, mis tegelikult juhtus)

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

lisaks eelnevale

Ahjaa, üks asi läks enne meelest kirja panna, kuidas ema paarumist taru lahti võtmata teada saada.
Nimelt kui pere, milles mesinik teadis kindlasti noore ema olevat, hakkab jälle usinalt õietolmu tarusse tassima, on ema kindlasti paarumislennul käinud ja ilmselt juba ka esimesed munad munenud.