Mesilased läksid tigedaks

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Millest võib tulla et normaalne pere on läinud tigedaks kui kuradid?
Tõin pere talvel Rakvere kandist, kevadise ülevaatuse ajal polnud nagu vigagi. Sumisesid rahulikult, võis 2 meetri kaugusel lennuavast istuda ja neid vaadata.
Viimane kord kui taru avasin oli see kui herilasepesa. Viuh raami vahelt välja, ootel nagu stardipakkudel. Nii kui käe ligi paned, nii nõelab. Mesilased kes väljas, on ergud ja tagumik liigub kui herilasel, nõel sisse- välja. Töötasin paksude nahkkinnastega, muidu oleks saanud üle poolesaja nõela. Kunstkärgi ei taha ehitada, kaanetatud korjet on vanadel kärgedel. Panin magasini peale, seda pole puututudki. Ilma pole niipalju olnud et saaks ema otsida ja hauet kontrollida. Proovisin halvema ilmaga, kohe parves kallal.

Tõin Tartust selle kevade sülemi koos taruga, need rahulikumad, kipuvad ka õiendama. Kolmas pere on itaalia kollased. Mesiniku märg unenägu. Mesilased rahulikud, ema askeldab väljavõetud kärjel edasi, keegi ei õienda. Ehitavad uusi kärgi, ema muneb robinal. Kokku ongi 3 taru, alustasin sel kevadel.

Loen ja mõtlen et ehk itaallased pätsavad neilt mett ja seepärast tigedad? Pidevalt lennuavas 10- 20 mesilast valves. Korjele lennu poolest kõige laisemad. Ongi loomu poolest tigedad? Veesoon võib nii mõjuda? hehe.. ema on herilasega paarunud? Ja põhiline- kuidas nad rahulikuks saada?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tigedad mesilased

Algatuseks veidi mesinike huumorit Smile
Niisiis väidavad mesilastega tegelejad, et kogu see kurjus tuleb naistest!
Loodetavasti annavad naismesinikud selle huumori mulle andeks, eks tegelikult tuleb eelnevat väidet mõista ikka sedasi, et enamaasti on tigeduse peapõhjuseks emamesilane, kes annab inimvaenulikke järglasi.

Mesilaste pahatujulisuse põhjuseid on tegelikult veel, näiteks korje puudumisel, tuulisevõitu ehk äikese-eelse ilmaga on ka kõige rahulikumad pered veidi närvilisemad. Samuti mõjutavad mesilaste tuju maa energiajooned (Hartmanni ja Curry võrgustik), elektriliinide ja raadio- ning teleülekandemastide lähedus, intensiivne korje mõningatelt taimeliikidelt (raps).
Ah et kuidas rahulikuks saada? Algatuseks meenuta, kuidas olid sel läbivaatuse päeval ilma või korjetingimused, kas ilm oli hea ja meetaimed pakkusid mesilastele tööd. Kui eelneva suhtes puudusi polnud, võid proovida taru asukoha muutmist, piisab kui pool meetrit nihutada kirde-edela või loode-kagu suunas, mõju peaks avalduma paari kolme päeva jooksul. Ja isegi kui mesilased veidi rahunevad, oleks mõttekas osta emakasvatajate käest perele uus ema.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Tigedad mesilased

Olen ise maadelnud tigedaks läinud mesilastega ja väga valusate tagajärgedega. Viimati oli mul see probleem 2 aastat tagasi. Põhjuseid on mitu, kuid enamlevinud põhjuseks on "segunenud tõud- mitmest erikohast toodud mesilased". Mistõttu ongi kergem minna tõumesilaste peale üle. Ei loe mis ilmaga sa mett võtad, olgu või väga ilus pilvitu ja päiksepaisteline ilm, nad ikka ründavad ja tugevalt. Mäletan et viimane kord sain ise nõelata läbi mitme kihi riiete ja tavakummikinnastega ei olnud mõtet juurde minnagi. Õnneks pean tookord tänama Foorumiliiget Jaanust kes aitaks hädast välja Itaalia tõugu emamesilastega.
Proovi veelkord ilusa ilmaga läheneda mesipuule ja kui probleem on alles, siis ei jää muud üle kui ema välja vahetada. Olen kuulnud juhtumeid, et Eestis levivad ka "süsimustad" mesilased kes ongi loomult kurjad samas mett saavat sealt mitmekordselt. Kuid kas valul on selline hind?