Varastatud mesilaspered ja inventar

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Harjumaalt, Nissi vallast Pikasöödi metsalagendikult viidi minema 2 mesilasperet ja 2 paarumisperet koos vajaliku inventaari ja kogutud mesindussaadustega. Kogukahju 10100EEK. Mesindamine toimus soome papist valmistatud neljakandilistes korpustes, mis sobivad eesti raamile. Halva asja juures valmistab rõõmu, et keegi soovib hakata mesindama korpustarudega, edu temale.Minu soov on saada tasu oma nähtud vaeva eest, mis muudaks minu suhtumist eksija vastu. Ootan infot kuni 01.08.2008. Peale seda leian eestimaise nõia kes paneb teie mesindamisele 5-aastase "õnnistuse". Austusega mikroettevõtja Mart.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

varastatakse kõike

Endal õnneks nii tõsiseid kogemusi veel pole (siinkohal sülitasin 3X üle õla), aga sõber viis kaks aastat tagasi 6 taru kanarbikule. Paar nädalat toimetasid mesilased usinalt. Ükskord läksime kahekesi koos vaatama, et palju mett tuleb. Viies tarus käis usin töö, kuuendast olid mesilased minema lennanud. Ja ennäe, isegi kärjed, raamivaheliistud ja kattematid kaasa võtnud...
Aga kahel sügisel on tundmatud mesinikuhakatised püüdnud koduaias tarudest mett saada, mesilased on olnud juba talvekorda pandud ja suhkruga söödetud.

Mingil ajal oli mul kodulehel üleval ka oma rändmesila asukohakaart, et heatahtlikud huvilised on alati külla oodatud. Viimastel aastatel enam mitte. Igaks juhuks. Kuigi elan enamuse ajast sealsamas, ikka on mõnikord vaja ära käia.