uimased mesilased

Tere ja ilusat ilma!
Minul jälle imelikult käituvad mesilased. Kuigi täna paistab päike, siis nemad selle asemel, et korjel käia istuvad enamasti tarus, jalutavad seal sees ringi ja on kuidagi uimased ja aeglased. Välja lendab neist ainult mõni ja osad lausa uimerdavad lennulaua peal ja vahel kukub mõni sealt isegi alla. Mõned kunstkärjed on nad ikka üles ehitanud, aga midagi lootustandvat seal minu arvartes pole. Munetud ikka natuke oli, aga ema ma seekord ei näinud.. ei tea mis neil viga võiks olla..

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

RE: uimased mesilased

Aga kas korjet üldse on? Kui väljast suurt midagi võtta pole, siis ega mesilased oma energiat niisama ringilendamiseks ei raiska, saagi puudumine seletaks ka vähest hauet.
Kuppudest Sa ei rääkinud, oletan seega, et sülemlemiseks valmistumisega pole tegu.
Kõige kahtlasem on siiski jutt mesilaste "uimerdamisest" ja "lennulaualt alla kukkumisest". Mis juhtub nende mesilastega, kes alla kukuvad, ronivad rohukõrre peale ja lendavad tarru tagasi? Või jäävadki sinna maha siputama ning surevad ära? Millised need mesilased füüsiliselt välja näevad, normaalse suurusega, alaarenenud, nooremad või vanemad? Kui palju peres lesta on?
Pakun 3 varianti: haigus, mürgitus, nälg.