kontrollraam

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere foorumlased,
Tundus , et peret vaevas ematus -hauet ei olnud. Panin kontrollraami haudmega tarru. Nädala pärast oli emakupp sinna peale ehitatud. Kas pean nüüd ilmtingimata emakupu ära naksama ja muretsema uue emamesilase või jätan alles ja lasen omasoodu edasi perel areneda. Mis juhtub edasi, kui asemakupust "Koorub" ema välja.

Ette tänades
Siim Mokejev

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

ema aseemakupust

Kõige elujõulisemad emad saab sülemikuppudest, sel juhul on juba sinna munetud muna mõeldud ema saamiseks. Kvaliteedilt järgnevad munade või vaklade kupualgmetesse tõstmise teel kasvatatud emad. Alles seejärel tulevad mesilaste poolt aseemakupust kasvatatud emad, siin on praagi % võrdlemisi suur.
Muidugi oskusliku mesindamise korral võib ka aseemakupust täiesti mõistliku ema saada. Nimelt esmajoones oleks kasulik lahtise kupu staadiumis anda perele igal õhtul paarsada grammi suira või õietolmuga ergutussööta, eriti oluline on see napi korje korral. Kui kupud on kaanetatud, tuleb söötmine lõpetada, hauet ju tarus pole ning mõttetult ei ole vaja mesilste toitepiimaeritust ergutada.
Mesilased ei pruugi emakasvatuseks valida just kõige nooremaid vaklu, kuna just nooremast saab parema ema, siis tuleks esimesena kaanetatud kupud hävitada.
Liites pere eelneva ilma emata aja, emakasvatuseks ja paarumiseks kuluva aja, no kui tegemist on suure perega, võib ju väga pika haudmepausiga riskida, väiksema pere korral on soovitav anda paarunud ema niipea kui võimalik.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tänan põhjaliku vastuse

Tänan põhjaliku vastuse eest!