Vaablaste rünnak

Tere!

Meie küla on vallutanud vaablased. Nimelt tekkis küsimus, et miks neid päeval ei ole näha ja ilmuvad alles õhtu tundidel välja. Eelkõige on neid näha põlevate laternate, lampide all ja madalate ilupuu latvade ümber tiirlemas. Viimasel ajal on nad juba tungimas ka meie rõdule. Kuidas oleks neist võimalik "vabaneda"?

Tekib hirm juba endalegi, sest neid ei ole mitte vähe. Kas on võimalik, et endisest põllumaast on tehtud nn. küla - ehk omamoodi linnake, ja vaablased on ennem siin oma tegemisi teind ja meie oleme siis nn. nende territooriumil. (nimet käib juttu siis Peetri külast). Kas üldse oleks võimalik midagi ettevõtta või on see paratamatus, et peame elama koos vaablastega?

Kes vähegi oskab informatsiooni jagada, andke teada. Oleksime väga tänulikud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

vaablane

Aastaid jaganud suvekodu nendega, eelmise aasta korvpalli suuruse pesa jäänused veel lakas, sel aastal millegipärast neid pole. Aga kuskil lähedal kindlesti on, sest tihti mõni käib sauna terrasi all parme otsimas.
Eelmisel aastal sülemite allavõtmise ajal viisid mõned mesilased sülemi pinnalt ära, tarude ümber vahest harva näha, seega arvan, et pole eriti hull nende naabrus kui neid mitte segada.

nu aga kui isegi rõdul

nu aga kui isegi rõdul istuda ei saa, ilma et nad ise ründavad on ka jama:s

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tasuks uurida, ega kusagil

Tasuks uurida, ega kusagil läheduses herilasepesa pole. Kui on, siis tuleks see tavalise putukamürgiga ära hävitada. Herilased teevad enda pesa vihma eest varjatud kohta (räästaalune, vintskapp jne).

vaablane

Olete ikka kindel et ründavad, võibolla on rõdul lihtsalt palju nende jahiobjekte. Mul juunikuus käisid puuriitu piiramas, ühes herilaste pesa. Muide, täitsa huvitav oli jälgida kuidas sauna terassi pragusi üle vaatas külg ees lennates.
Neil aastatel kui lakas oli suur pesa, sai teises otsas purkide järel käidud ja kordagi polnud ohtlikku olukorda kui pesa alt sai läbi käidud.