Ühiselamu mesilastele?

Soov oleks osa mesilasi inimtegevusest kaugemale ja metsale lähemale viia. Kuna on teada, et seal liigub ka karusid, kes varem või hiljem kindlasti tulevad oma osa nõutama, siis tekkis mõte ehitada mingi ühine maja mitmele perele. Et teeks kohe sellise toekama „kindluse“:)
Kas kellelgi on kogemusi mesilaste ühes majas pidamisega ja mida peaks kindlasti silmas pidama sellise „ühiselamu“ planeerimisel? Perede hulk, lennuavade lähedus, haiguste levik jne...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

beepavilion

Kasuta eelmainitud otsisõna, paar lehte oli vene internetis, üks neist väga põhjaliku info- ja pildimaterjaliga, kahjuks praegu mikskipärast ei toimi enam aga äkki leiad miskit muud. Ja kui leiad, pane siia ka lingid Smile
Originaalis on üks selline ratastel mesila Kostivere lähedal, pered asuvad vagunis, kõrgusega kahelt realt, keskel vahekäik, niisiis ühed mesilased käivad välja vaguni vasakult, teised paremalt küljelt. Kui oled huvitatud, võta minuga ühendust, juhatan kus näha saaks.
Aga mis seal ikka, lennuavade piirkonnad peavad olema eri värvi, neil variantidel mida mina näinud olen, määravad lennuavade vahekauguse tarude pikkused. Perede hulga dikteerib korjemaa ulatus, haiguste levikuga on nagu ikka, kui puhtust pidada ja tõrjet teha saab olukorda kontrolli all hoida.
Ise olen ka pikalt mõelnud millegi sarnase ehitamisele, esialgne plaan on teha 5 - 6 tk kõrvuti reas, lennuavad ühele poole, tarude taga käiguala mis oleks mugava töötamise huvides madalamal. Lausa vagunina siiski ei teeks, kole suureks ja raskeks läheb, sõiduautoga ebamugav vedada. Suurem küsimus on katuse konstruktsioon, võimalus teha kogu katus ühes tükis kuigi see ei pruugi just parim mõte olla.
Aga eks ideid peab seedima ja usun et järgmiseks hooajaks on esimene selline ratastel mesilaste ühiselamu valmis Smile

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Mesilapaviljon Krimmis

2006.a septembri alguses Krimmis käies jäi mulle kaamera ette tee ääres seisev mesilapaviljon. Tehniliselt on see pealt katusega ja külgedelt võrguga kaetud veoauto järelhaagis, milles on (põranda külge kinnitatud?) korpustarud:

Mesilapaviljon Krimmis

Pronksmedal (100p.)

Paviljonidest

Võta ette venekeelse mesindusajakirja aastakäigud- seal on paviljone nii sõidu-, kui ka veoauto ja traktoriga veoks. See materjal viimase20-25 aasta lõikes läbi töötada. Pole mõtet õppida oma vigadest kui saab õppida teiste omadest.Neil on isegi raamatuid ehitamisest koos joonistega.Ise praeguste hindadega enam tegema ie kipu. Ei tasu ära.
Omal juba 3-4 aastat umbes 20-25 peret metsades Viljandimaal ja ainult üht taru siiani nugis 2007 aasta märtsi esimesel poolel üritanud läbi katuse röövida. Tõmbas aga padja omanäritud auku kinni ja pere pääses.