mesilased elavad põranda all

Palun abi, kuidas saada lahti põranda all elavatest mets- või maamesilastest. Sisse käivad nad tuulutusavast ja sumisevad toa teises otsas põranda all. Kahjuks on nad valinud just magamistoa aluse oma koduks ja õhtul seda suminat põranda all on õõvastav, selline tunne et kohe-kohe tulevad tuppa Sad Kas nad võivaed seal ka miskit pahandust teha? (Herilased nt söövad puitu)

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

sama probleem

Meil on sama probleem. See suvi on plaanis veel põrandat soojustama hakata, aga mitte kuidagi ei taha põrandat lahti võtta. Avastasime pesa u 1 nädala tagasi ja täna oli juba 3 mesilast toas ka. Mürgitada neid ei tahaks ja nõelata ka ei tahaks saada, kuna juba ühest nõelast on mul mees u 2 nädalat täiesti paistes.

Elan Tallinnas Mähel, kui keegi on huvitatud mesilaste ära viimisest.

Meil Jõgevamaal sama mure!

Meil samuti Jõgevamaal mure mesilastega(kodumesilased), kes kolinud maja alla elama. Eelmise talve elasid nad seal ilusasti üle. Arvatavasti on nad elama kolinud nendesse majaalustesse õhutusaukudesse(on vist need). Oleme väga mures ja vajaks suurt abi nendest vabanemiseks. Mürgitada neid ei tahaks. Kuna maja juures käivad tihti ka väikesed lapsed, siis oleks asjaga kiire! On siin äkki kedagi, kes saaks aidata?

OLI sama probleem

Tere

Mul oli emal seesama probleem.. eelmisel aastal jõudsid ka korra tuppa tulla.. tookord pahteldati nende sissekäigud kinni ja esialgu nii jäigi.. aga sel aastal leidsid nad vundamendi vahelt veel ühe hea koha, kust läbi pugeda ja tegid oma pesa uude kohta - magamistoa põranda alla.. ei olnud midagi teha, tuli ära hävitada, sest tõesti, ei tahaks nagu elada mesitarus eriti.. lapsed ka ringi liikumas ja öösiti käis seal põranda all ikka kõva pidu mummudel.. päris hirrrmus..
Niisiis.. puuriti paar imepisikest auku (nii suured, et saaks läbi panna mürgipudeli otsa pandud peenikese kõrre või mis asi see on) põrandasse selle koha peale, kust oli kõige rohkem sumisemist kuulda, samas pandi kinni (st lapiti veits vundamenti) ka see koht, kus nende sissekäik oli, et nad välja ei saaks lennata, kui pessa mürki hakatakse laskma (nats rets jah, ma tean..) ja lasti mürki nende pessa.. paari päevaga oli sumisemine lakanud..
Loodetavasti ei avasta nad siiski uuel aastal jälle, kui "tore" maja meil on.. Wink

Sai ka helistatud mesinikele, kuid ükski mesinik ei osanud ka kuidagi aidata, nad rohkem mesilaste pidamisele orienteeritud mitte hävitamisele..

PS! Mesinike käest nii palju saime teada, et iseenesest maamesilased midagi paha küll teha ei taha.. aga kes teab eks.. võib-olla arvavad et teie olete hoopis nende majja kolinud.. Wink

Loodan, et oli abi.. Smile

mesilastest vaba:)

Mina sain oma mesilastest ilma mürgita vabaks, kuid kahjuks oli palju ohvreid mesilaste seas.

Vundamendi auke ei soovita küll kinni panna, kuna kui maja all pole tuulutust, siis võib põrand mädanema minna. Samas võib tuulutuse aukude ette panna mingit tihedamat metallist võrku, kust mesilased läbi ei saa. Endal on see plaanis, kuna põranda ehitus parasjagu käib.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

komentaar

Esiteks kui tahad mesilasi perega kätte saada siis pead pöranda üles vötma. Se on suur töö . selle pärast on lihtsam mürgitada. Teiseks oskajad mesinikud vöivad teha sama aja jooksul 100 peret mis kulub ühe pere ära vötmiseks. Kolmandaks on kirjutamatta seadus, et kus on üks pere läinud, läheb mingil ajal veel selle pärast soovitan kinni panna vundament ja öhutus augud tihe vörk.

Tere, mul sama probleem, et

Tere, mul sama probleem, et kolisid pööningule mulla sisse, aga kas selline idee oleks mõistlik ja teostatav, et ostaksin neile hoopis taru ja laseks mõnel spetsialistil nad sinna toimetada?

mesilased pööningul

Tõsi see on,lihtsalt tuleb võtta ja panna need mesilased ühte korralikku tarusse.
Selleks on vaja loomulikult ühte taru ja teatud hulk kärge,oleneb mesilaste hulgastst.st.pesa suurusest.
Oleneb sellest kus elate,võin isegi abiks olla,sõidan kohale koos taruga ja panen teie mesilased uude kodusse.

Parimate tervitustega Ants tel.53973264