Kuidas mesilasi eemale peletada?

Probleem selline, et naabril on mesilased mis on täpselt minu aia vastu pandud.Mesilased on tal väga tigedad.Mul koer saab iga päev nõelata ning isa niitis 3 päeva tagasi muru, mille ta poole pealt lõpetas kuna oli saanud juba seitse korda nõelata ja tal hakkas halb.Kas on mingisuguseid vahendeid või taimi või mida iganes mis hoiaks mesilased minu aiast eemale.Ettetänades

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Kui mesilased naabriks tuleb

Kui mesilased naabriks tuleb õppida nendega läbi saada nagu kõigi koduloomadega tundes nende iseärasusi. Mesilased reeglina ei salli kangeid, teravaid lõhnasid. Inimese juuksed on täis staatilist elektrit mis on positiivne aga mesilastel negatiivne seega on juuksed mesilastele magnetiks. Samuti saab kõiki mesilasi ärritavaid tegemisi teha päikese loojangul kui mesilased tarus.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Halloo

Nii lolli juttu pole ma ammu kuulnud kui anonüümse kasutaja poolt läkitatu. Olen oma aias -ei tohi kasutada parfüümi, olen oma aias - saan tegutseda ainult siis kui päike on loojund. Esimese asjana sea sammud naabrimehe juurde ja katsu temaga probleem ära lahendada. Kui niitmise ajal 7 nõela ja halva enesetunde pärast peab OMA AIAST tuppa pagema siis on midagi ikka väga viltu. Anna teada kuidas läks.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Naabri mesilased

Ei ole tõesti normaalne, kui keegi peab mesilaste läheduse tõttu kaaluma elukohavahetust või hakkama ööinimeseks. Kuigi see teema (naabri tigedad mesilased) on tihtipeale arutluse all olnud ja tehtud mitmeidki ettepanekuid mesilaste pidamise kohta tiheasustusega alal, pole seadusega reguleerimiseni veel jõutud. Ja tegelikult on reguleerimine võrdlemisi keerukas, sest piirangute seadmine selle kohta, mida mesinik eraomandis oleval maatükil teeb kisub nagu isiku tegevusvabaduse piiramise kanti.
Aga kui mesilaste naabruses elamine ikka väga valuliseks muutub, ei ole ilmselt probleem ei lõhnaõlis ega juuste elektriseerituses, tõenäoliselt on tegu pigem tigeda mesilastõuga. Ja see on juba puhatlt mesiniku enda viga. Kui juba Teie ohjeldamatult nõelata saate, siis naaber saab ilmselt rohkem, tema peab ju peale aias viibimise aeg-ajalt ka peresid läbi vaatama. Kuigi Eestis on mitmeid emadekasvatajaid, jäetakse tõu areng tihtipeale juhuse hooleks, nii muutuvadki mesilaspered mõne aastaga inimvaenulikult tigedaks ja mesilased "õmblevad" ristpistes kõike mis liigub.
Üks näide tänavusest aastast: sõbral surid talve jooksul mitmed pered ära. Ajalehekuulutuse peale ostis ta ära ühe parematele mesindusmaadele läinud mesiniku mesilased. Kuigi see minu sõber pole ka ise just edumeelsem tõuparandaja, saab ta enda mesilastega üldiselt rahuldavalt läbi, need uued olevat aga täielikud põrgulised, kaitseriietust kasutamata polevat soovitav tarule lähemale kui 10m minna. Ilmselt pole raske ette kujutada mis saab siis, kui sellised pered paigutada tiheasustusega piirkonda.
Niisiis äkki prooviks naabriga asja arutada? Lennuavade suunda annab muuta, emasid vahetada, talvel võib ju tarud kasvõi teise aia serva panna. Ning muidugi ei tasu unustada mesilaste kasulikku külge, ilma nende töökate putukateta oleks Teie saak oma aia viljapuudelt -põõsastelt tublisti väiksem.
Koerale ei oska ma mingit nõuannet pakkuda, inimene peaks aga hoiduma just sellest esimesest nõelast, mürgi lõhn ergutab mesilasi ründele ja kui peale esimest matsu samas kohas sama tegevust jätkata, ei lase järgmised end kaua oodata.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Anonüümsele kasutajale ...

Harida võiksid end austatud anonüümus !!!

See on esimene soovitus!
Teine on rohkem tähelepanek , samas ka soovitus ...
Mõnikord muutuvad mesilased tigedaks siis , kui taru on paigutatud veesoonte ja maakiirgusjoonte suhtes valesti - kui naaber , kellel on mesilased - saab ka ise ohtralt nõelata , siis soovitage tal taru nihutada antud paigast eemale - mõnikord piisab ainult poolest meetrist ja rahunevad maha !
Kui aga mesilased on tigeda loomuga ja taru nihutamisest pole abi , siis on lugu juba tõsisem ...
Mõnikord läheb ka ema vahetusega asi vett vedama , kui pole kogemust (juhtub isegi kogenud mesinikel seda !)
Mesilaspere ei pruugi juurdunud omaduste tõttu ema üldse vastu võtta ja seda isegi mitmete katsete tulemusel , ka emakupuga käje andmine ei pruugi õnnestuda - see lihtsalt näritakse läbi ...
On olnud tegemist sellise juhtumiga enda praktikas , polnud abi ei kattepuurist ega muudest vahenditest - ikka tehti ots peale . Moodustasin siis pere järgmiselt - perega taru viisin aia kaugemasse nurka ja taru asukohta panin kärgi poolest saati täis taru , lennumesilased kogunesid uude tarusse , sinna andsin rahulikust perest võetud raamid kaanetatud haudmega ja värskelt munetud raamiga - mesilased ehitasid sinna ise omal valikul emakupud ...
Alles siis sain rahuliku pere ...
Vana pere aga jaotasin laiali teiste perede vahel - olles eelnevalt eemaldanud sealt ema ...
Veel tähelepanekuid ...
Tigeda pere lesed võivad kanda tigeduse ilminguid teistesse peredesse edasi läbi noorte emade paarumisprotsessi , nii võib kogu mesilas kasvada üldine agressiivsus ...

Ehk minust vanemad tegijad on targemad ja oskavad etemat nõuannet jagada ...