Kuidas peresid liita?

Kes ütleks kuidas peresid liita ?On ilma emata sülmlenud pere ja väikesed sülemid kus ema juba muneb,kas võib nad kokku panna ja kuidas?Kas panna ematu pere emaga pere peale või vastupidi.Ette tänades Linda.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

perede ühendamine

Lamavtarus saab hakkama nii: www.hot.ee/metsamesi, vaata nõuannete alt suviseid töid.
Korpused tõstad üksteise peale, ajaleht vahele ja sinna nõelaga kümmekond auku sisse. Kui ajalehega mängida ei taha, ühenda lõhnastatud vedelikku kasutades.
Emata pere viid emaga pere juurde, korjelt tulevad emaga pere mesilased peavad sattuma ikka oma ema juurde, järelikult peaks ema jääma ikka alla, eriti siis, kui võret kasutada. ( korpuste alal pole ma eriti tugev, võib-olla on see vaatevinkel ekslik)
Kui on vaja liita mõne väga väikeseks jäänud emata pere mesilasi, võib teha lihtmeetodil: anna lennuavast mõned pahvakud suitsu sisse et mesilased end mett täis imeksid, seejärel raputa nad raamidelt mõne teise taru katusele. Tühjendatud taru tuleb muidugi ära korjata, selle koha peale tossama jäetud suitsulõõts sunnib ka sinna tagasilendavaid mesilasi omale kiiresti uut kodu otsima.