Kuidas toimida?

Tere.

Juhtus selline imelik ja tore asi, et alles eile saabus minu tühja tarusse hiiglaslik pere. Ma ei oska öelda tema suurust, aga 13 raami on nendega tihedalt täidetud ja kui täna vaatasin, siis minu arvates on veel pooled vahelaua taga, kuna kärgi rohkem ei olnud sees ja neil ei ole lihtsalt kusagil olla. Panin veel paar kärge nüüd juurde, kas mahuvad peale, ei tea, vaatan homme.

Kas peaksin panema veel kärgi juurde, mett enam nagunii ei saa ja sügis tulekul, teised hakkavad juba peresid koondama või mida peaksin tegema? Üks taru on ilma emata, palju neid seal ekslemas ei ole, kuid kas oleks mõttekas proovida panna üks haudmega kärg uuest tarust sinna emata mesilaste juurde? Või osta uus ema või üldse nendega mitte midagi ette võtta?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Seda et-

ilma emata perest , kui mesilasi pole palju - kärjed välja võtta , mis kannatavad vurri panna , paned vurri , mis vurri jaoks pole sobivad , lisad sellesse uude suurde sülemisse koos mesilastega (eelnevalt soovitan kahes peres mesilased töödelda sama lõhnaga )
Ilma emata pere taru eemaldada asukohast , jättes sinna töötava suitsiku taru asemele ...
Suur sülem saab selliselt täienduse nii mesilaste , kui kärgede näol ja korjab end ilusti täis - ilma ja korjet jätkub veel küllalt , saad talvituma tugeva ja suure pere ja kui veab , saad veel portsu mettki sellest sülemist ...
Edu siis

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

korjest

Ise poleks nii optimistlik, siin lõuna-tartumaal hakkab korje lõppema. Panin 2,5 kg sülemi alla juuli alguses kaalu. Enamasti näitas kaal 2 kg kasvu päevas ja ööga aurutati välja 1kg. Viimased paar päeva on kaalu kasv järsult langema hakanud ja täna kella 18 ajal oli miinuses 400g'iga. Kuna pere on noor siis kulutab ta palju toitu uute mesilaste kasvatamisele. Kui ilmad on jahedad( alla 23C) siis eriti korjet juurde loota pole.