mesilased korstnas

Eile 30 juulil asusid elamu korstnasse elama mesilased,palun abi nendest vabanemiseks.Asun Järvamaal Käravete alevikus.Ise ei oska kellegi poole pöörduda.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tere

Võta kiiresti ühendust 523 08 03 enne kui nad sinna pesa punuda jõuavad, hiljem on kättesaamine juba väga raske.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

korstnamesilased

Nonii, 3-nda augusti hommikul saime siis korstnamesilaste omanikuga ühendust ja mõne tunni pärast oli enamik peret kokku kogutud. Tingimused olid ideaalilähedased, mesilaspere ülemine osa asus korstas vaid mõnekümne cm sügavusel ja suurema jao sain kasti korjata tavalise supikulbiga. Paraku ei saanud läbi ka ilma apsakateta, nimelt kukkus üks kolmest korstnasse ehitatud kärjejupist näpu vahelt alla ning muidugi sai suur osa sellel asunud mesilasi lihtsalt otsa.
Keldrisse paigutatud sülemi hilisema hea rahunemise järgi otsustades sain tõenäoliselt ka ema elusalt ja tervelt kätte. Mis see pere endast tegelikult kujutab, paistab mõne aja pärast, esialgu tunduvad küll rahulikud linnukesed olevat ja elamu lennulauale tassitud prügi järgi otsustades korrastavad usinalt oma uut kodu.

Meil (Käravetelt 3 km

Meil (Käravetelt 3 km kaugusel) sammuti mesilased korstnas aga umbes 1 meetri sügavusel. Kuid seda, millal nad sinna kolisid kahjuks keegi ei tea.