mesilased ja mesi kadunud

Tere, jälle üks algaja vajab abi. Umbes 2 nädalat tagasi mürgitati tarudest umbes 50 m kaugusel põllul umbrohtu. Küsides vanematelt ja targematelt nõu panin selleks päevaks mesilased kinni, õhtupoole lasin lahti ja järgmistel päevadel läks tavaline elu edasi. Nädal tagasi märkasin, et tarude ümber tiirutab herilasi ja tegin tarude lennuavad väiksemaks. Täna käisin "mett võtmas". Kaks suuremat peret, kelle taru oli kärgi täis ja magasinid peal, olid tühjad, mesilased läinud, mesi läinud, ainult herilased vahtisid vastu. Teised neli peret on väikeses, tänavu püütud. Kas oskab keegi öelda, mis võis tekitada sellise olukorra ja kui asi oli herilastes, kuidas kaitsta alles jäänud peresid lahkumise/rünnaku eest.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Kuidas tarust mesilaste

Kuidas tarust mesilaste väljalennu piirasid? Kas neil õhku ja palavuse korral vett oli?Kas taru ees laipu oli ? Mul mürgitati ka umbrohtu vahetult
5-6m tarudest umbes 20-25 ha põldu . Ei teinud mingit piiramist ja mesilased alles . Peresid selles grupis 10 -kond ja koondades ning magasine võttes ei märganud mingit mesilaste vähenemist. Pigem vastupidi läksin lõpliku koondamise peale enne söötmist aga polnud võimalik.liiga palju hauet ja toorest mett.