Oleks vaja abi ema koha pealt järgmiseks aastaks.

Pronksmedal (100p.)

Tere.
Mul oleks selline küsimus, et kuidas järgmine aasta toimida emadega. Probleem siis nimelt selline, et üks taru on läinud tigedaks ja mesilased seal on väiksemapoolsed ja nad on samas üpriski sülemlemis altid. Kuid teises tarus on suhteliselt rahulikud mesilased ja küllaltki sülemlemis kained. Olgu veel ära märgitud see, et need mesilased kes on rahulikud arenevad iga aasta kiiremini ja koguvad sügiseks rohkem mett. Minu küsimus on siis selline, et kui ma kasvatan selles rahulikus peres uue ema üles kas siis sellel on samasugused nn tõuomadused kui sellel kes seal rahulikus peres praegu on? Ja kui on siis kas keegi äkki viitsib seletada kuidas ema kasvatada nii et need omadused edasi kanduksid.
Aitäh neile kes viitsivad asjasse süveneda.
Andres.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tõuomadused

Lihtne ja ühene vastus: kasvatades ema üles heade näitajatega peres ei ole tulemus sugugi garanteeritult samaväärne.
Põhjus üsna lihtne, töömesilased arenevad viljastatud munadest, seega mõjutavad nende käitumist suurel määral nende leseperede omadused, kellede esindajatega ema paarus.
Muidugi on võimalik katsetada paarumisel kellaajalist isoleerimist või viia pered paaruma sinna, kus teisi mesilasi vähemalt 5km raadiuses ei ole.
Ja kõige lihtsam, selles parimas peres soodustada igati leskede kasvatamist ning teistes peredes nende väljapääs paarumislennu ajaks emalahutusvõrega sulgeda, et kui emad paaruvad siis on suur tõenäosus kohtumine just parima pere leskedega.

Pronksmedal (100p.)

Kas ema paarub iga aasta või mitte.

Hetkel ei meenu kas ema paarub iga aasta või mitte. Teema sellega see, et see nähtus ei esine esimest aastat vaid on juba teist või kolmandat aastat. Ja selline asi ka veel nende perede kohta, et tegin see aasta sellist proovi, laiendsin lamavtarus all raamide arvu kümneni ja siis panin peale 10 raamilise täismagasini. Tigedas peres läks ema üles magasini munema aga rahulikus peres polnud ema selle aja jooksul kordagi magasinis munemas käinud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Sama mure

Tõstan sügisel taru 2 meetrit eemale.
Kevadel toon paarunud ema ja vahetan vana ema välja.
uus tõug on rahulik ja ei sülemle.
Kindlasti on ka muid teid aga mina otsustasin nii.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus küsimusele

Mesilase tõu aretusel on ni, heast perest tehtud emadel jäävad head omadustest pooled(tinglikult õeldes). Muidugi seda mööta ei saa . Jaa pole kindel et konkreetse pere head omadused tulevad. Teine pool tuleb lesgede poolt. Kuna ei teata kumad keenid sinu tehtud emas on tuleb teha palju emasid ja siis kehvad välja praakida. Mitte unustada aeg ajalt töu parandust juurde organiseerimast, muidu akad alla mäge minek, sest siis tekib vere sugulus ja see ei möju ästi.

Uus ema!

Arvan, et kõige mõistlikum on vahetada kevadel sellest kurjast perest ema välja. Peaksite küll pöörduma emadekasvatusega tegelevate mesinikke poole ja kui esimesed emad on paarunud , siis tellida endale paarunud ema. Ise olen aegajalt endale tellinud Endla Mai käest, tema kasvatab Krainit. Samas olen ise ka huvitatud kust tellida omale tõupuhast eliit ema , et kasvatada oma tarbeks uusi emasid. F1 emadest ei pruugi korralikku ema saada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Buckfast

Nägin möödunud suvel esimest korda Buckfasti tõugu mesilinde.
Nii rahulikke mesilasi poe ei enne ega pärast näinud.. Mesinik ise oli T- särgis ja ilma maskita, prillid ninal.
Naeris et ta peab mesilasi ikka mee, mitte nõelamise pärast
Lappas ringi 7 korpustaru ega saanud ühtki nõela
Ja haue.. mitte ÜHTKI tühja kannu
Mesinik ise tegeleb tõuaretusega ja kasvatab emasid
mul on kindel plaan see tõug omale tuua

Buckfast ei ole tõug.

Buckfast ei ole tõug.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tsiteerin vastust

Anonüümne kasutaja kirjutas:
Buckfast ei ole tõug.
sul on öigus puckfast ei ole töesti töug, sest mesintuses töuge pole öige söna on RASS. kuid lihtsam ja suupärasem on töug.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

eliit ema

Eliit ema saab muhust Aimar Lauge kääst osta. ta paljundab kessus. Alg materjal tuleb taanist (töug vöi rass kuidas keegi ütleb on tall puckfast. Kui soovi on saadab ta kaa postiga. Köike seda muidugi mesindus ooajal.
muidugi saab ka osta f1 ja paarumatta emasid. kui rohkem soovid infi. meili mulle .teemas007@hot.ee

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

tõug või rass, mina nad omale toon
mesinik on jah Aimar Muhust

üks link ka
http://en.wikipedia.org/wiki/Buckfast_bee

Rass ja tõug

Olgem korrektsed ja kasutage tihedamini ÕS-i. Eesti keel on ilus keel ja on veidi pehmelt öeldes imelik lugeda väga vigast teksti.

Buckfast mesilane on pigem tõug kui rass, kuna tõud on kõige lihtsamalt öeldes inimese poolt aretatud ja rassid on looduse poolt kujunenud.

Eesti Mesinike Liit on väljaandnud trükise, mis aitaks ehk terminid paikka saada:)
Mesinduse oskussõnastik. Autor Jaak Riis. Eesti Mesinike Liit 2007.

Head lugemist ja valmistumist uueks mesindus hooajaks.

buckfast

Buckfast mesilane on ristand. Ei ole tõug ega rass.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Õige jutt

Buckfasti hübriid-mesilne on aretatud "Vend Adam´i"(sünd:Karl Kehrle in 1898 Saksamaal), kes oli Buckfasti Kloostris mesinik, kahekümnenda sajandi algul, kui mesilaspopulatsioone(tappis hulga mesilasi Briti saartel) laastas akarapidoos e lesttaud.
Vend Adam hakkas importima teisi resistentseid mesilasi erinevatest piirkondadest, aretates tarmuka, parasiidi-kindla mesilase, kes mesinikele tuntud, kui Buckfasti mesilane. See algatas vaidluse osade mesinike poolt, kes väitsid, et hübriid pole Briti mesindusele sobilik ja taotlesid Briti musta mesilase otsimist, kelle Vend Adam väiti olevat välja surnud, et selle abil aretama uueti puhas mustale mesilasele võimalikult lähedane tõug
Buckfasti mesilane on mesinike seas populaarne ja kasvatav üle maailma. Enamikul neist on ka väga head omadused. Ainult Ameerika tüüp on väga tundlik. Siiski hinnatakse Buckfasti mesilast mõnede autorite poolt isegi kõrgemalt, kui Itaalia rassi. Nende põhiline puudus on see, et nad ehitavad meekärjed kannude kaudu üksteisega kokku ja armastavad väga liberaalselt taruvaiguga ümber käia ja seetõttu on kärjed läbivaatuseks rasked eemaldada.

Lühikene kokkuvõte Buckfasti mesilasest Smile

Buckfast

Tubli oled Meehaldjas! Ise ei viitsinud nii pikka juttu kirjutada. Ise olen kokku puutunud selliste buckfastidega, kes hirmsat moodi vinnasid õietolmu koju ning paigutasid seda haudmekärgedele , et emal polnud ruumi kuskile munedagi. Mett nad nii agarad korjama ei olnud.