Mesiniku tööruum

Tere.

Tahaks alustada mesindusega järgmine aasta. Hobi korras ikka, mitte kutselisena. Praegu loen raamatuid ja kogun tarkust. Väga huvitav ja kasulik on mesinik Allu päevaraamat. On üks tuttav mesinik ka nii et taru olen seestpoolt ikka näinud.

Pole kuskilt leidnud infot milline peab siis õige mesindamise ruum olema. Kus toimetada ja kus hoida varustust ja seadmeid. Tean et see peaks olema nii korralik et närilised sisse ei saaks ja kindlasti elekter vajalik. Aga kas peab olema soojustatud, kas peab olema talvel soe (üle 0 kraadi), suurus? Kas vesi peab sees olema? Ehk keegi oskab nõu anda. Ei tahaks asju põlve otsas ja suvalises kuuri nurgas teha. Infoks veel et tahan alustada korpustarudega ja 5-10 taru soetada.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

mesindusruum

Mesindan esimest aastat ja plaanin ka eraldi ruumi sisustada kus asju remontida, mett vurritada ja purkidesse panna, vaha sulatada. Sel aastal oli 3 lamavtaru, kevadel jätkan 6 korpustaruga. Ehitan vana sauna ümber, praegu ainult karkass püsti. Mõõdud nii 4x7 meetrit. Seinad soojaks, elekter ja vesi sisse. Hiirte vastu ei saa, siis tuleks kõik nullist teha. Aga teen "teise kaitseliini" asjadele mis hiirt kardavad. Ja panustan lõksudele. Akende ette putukavõrgud, uks nii lai et saab käruga sisse sõita- mett täis korpused on päris rasked tõsta. Ja et korpused ja varupõhjad ära mahuvad talvel. Laud kus parandada raame ja uusi kokku lüüa, traatida ja kunstkärge peale sulatada. Ja massiivse aluse kuhu vurr kinni tõmmata. Teinekord pole kärjed üheraskused, siis hakkab rapsima. Lahtikaanetamise koht. Kõik see paigutada nii et poleks üleliigset sebimist.
Seal hea toimetada. Sel suvel kaanetasin lahti pesukausis, vurritasin kuuris euroaluse peal, kurnasin köögis laual ja asju pesin õues kaevuveega. Suitsumaterjal vettis kuuris läbi, mesilased ja herilased tüütasid vurritamise ajal.
Jõudu sulle!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tööruum

Idee on tore, aga kui ma nüüd õieti aru saan, tuleb 1 suur ruum 4X7. Äkki oleks hea siiski teha 2 ruumi, üks puhta, teine musta töö jaoks. Vurritamine ja vaha sulatamine ikka ühte ruumi hästi ei sobiks, olgu pealegi et ei tee samal ajal, puhtuse probleem jääb ikkagi. Vuritamis - pakkimisruumi ehituse käigus soovitaks kasutada näiteks plaaditud põrandat, miks mitte ka seinu, minul on esialgu värvitud, lihtsalt kiire oli ehitusega ja ajaliselt poleks jõudnud. Musta töö ruumil piisab aga tavalisest betoonpõrandast, võib ka epoksiidiga katta. Ja vurritamisruum võiks olla hoolikamalt soojustatud kui tööruum, põranda all kindlasti 2X5 peno.
Veevärk on tingimata vajalik, planeerimisel ära ainult unusta, et mesi imab niiskust nagu käsn Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

tööruum

ei- ei, mitte üks suur ruum. sauna üldmõõdud on u. 4x7m.
ruumid jaguneksid nagu saungi oli, ristipidi 2/3 ja 1/3, puhkeruum ja leili- pesuruum
selle 1/3 teeks vurritamise jm puhta töö jaoks. seina arvan plaatima ei hakka, põranda küll. Puupliit ja soemüür sisse, seal hea siirupit teha, naisel ka hea moosi keeta ja kurke sisse teha. 2/3 tagaseina ladustaks talveks korpused. Veevärki niipalju et saab asju sooja veega pesta, äravool imbväljakusse. Vajadusel saaks veevärgi tühjaks lasta ja miinuse sisse talvel, et see midagi ei lõhuks. Survevaba boiler ilmselt ja looditud torud.
Eks ma siin unistan vaikselt, aastaid 41 juba, et midagi edaspidiseks kodus nokitseda. Kindlasti majandamise käigus selgub midagi uut, eks siis pea ümber tegema- tõstma. Raamide puhastamine on jah mustem töö ja põhjade samamoodi, seda ei tahaks vurri kõrval teha. Suurema ruumi põrand tuleb vanadest põrandalaudadest, jäid ümberehituse käigus üle. Täita oleks hirmpalju, maja all tühimik. Sellised plaanid siis. Kindlasti saab asju ka teistmoodi teha, arvamused teretulnud Smile