Söötmine

Olen hädas mesilaste söötmisega,väga kurjad on teised.Ei tea mis ma valesti teen kui lähen õtul neile suhkrulahu kallama siis ründavad taru igast võimalikust praost välja.Ja saadavad mind veel kaua kaua. Sööki ehk siirupit on raske ka kallata, sest tiirlevad ümber sööginõu. Mul on vineerist nõud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

..

Eks nad vist praegu tiba kurjad ongi. Kurjusest ei saa sa ilmselt üle ega ümber. Viimati jännates nendega katsin ennast üleni kinni. Kätte tõmbasin kaks kindapaari. Olid kurjad, tulid kallale - nõela ei saanud. Sain rahulikult tegutseda.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

söötmine

Tulin just natuke aega tagasi oma mesilasi söötmast, vihmane ilm jne. Kasutasin võrku ja suitsik oli ka kaasas. Minu mesilased ei olnud kurjad. Nad hakkasid vaikselt pessa minema kui avasin pealmise tühja korpuse( pesa peal tühi korpus pere söötmiseks). Kusjuures kõik pered on vagurad. Vahest on tegu lihtsalt tigedate mesilastega? Kes on suvi läbi tigedad ja nõelavad kõiki kes ette juhtuvad?

Söötmine

Tegelikult on ka minul osa peresid ikka tänavu väga tigedad. Osadele ei saa ilma kinnasteta ja korralikult katmata üldse ligi minna. Eriti tigedad on siis, kui söötmisega õhtul liiga hiljapeale jääb , siis on küll vahel selline tunne , et terve taru on rünnakul. Päeval ilusa ilmaga nii hull ei ole.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

söötmisest

Teen ettevalmistused ära hästi kiireks söötmiseks: parajalt soe siirup, panen täpselt 4 liitrit valmis, kindad kätte ja mask pähe. Siis tuleb Baltimaade rekord söötmises: Taru katus maha, tekinurk pealt ära, lükkan ava katte eemale, lehter auku ja mauhti siirup nõusse. Nätsti lehter ämbrisse, söödanõu auk kinni, tekk ja katus peale. Mesilased ei saa arugi mis õnn neile sülle sadas.
Üks pere oli suvel juba tige. Neid juba segadusse ei aja.. Katus pealt ära, tekinurk ära, .. ohkurat kui palju neid on ja nad hakkasid liikuma. Esimene mesilane tuleb nagu lingust visatult vopsti otse maski. Tõmban kaane söödanõult tahapoole ja august stardivad kui miniraketid. Nätsti lehter sisse, hetkega on mesilased lennus ja hakkaks kui rasket vihma sadama- vops, vops tulevad nõelavad mesilased. Maski, riietesse, kinnastesse. Kallan siirupit ja mõtlen et auk peaks suurem olema, mesilased on marus ja kaitseriieteta saaksin 10 nõela sekundis. Siirup kallatud, lükkan ava kinni. Tekk peale, katus ka. Katuse ääre vahelt tuleb veel 5- 6 matsu. Ämber kätte ja punuma. Nigu tagasi vaatasin, tuli lennulaua pealt otsejoones nagu püssikuul üks kurivaim ja vopsti otse maski.
Oleneb ajast, ilmast, perest, kas on kurjad või mitte. Itaallased on rahulikud nagu ikka. Avastasin alles sügisel et nende tarul on räästa all praod.. Herilased pääsesid sisse ja võõrad mesilased. Panin praod kinni. Nad on ilusti suve jooksul kosunud, kevadel ostsin pisikese pere paarunud emaga.
Peale söötmist jään veel natukeseks seda ilutulestikku vaatama. Mesilased lendavad ringi kui peata kanad. Mulle nii meeldib see sumin. Korra saan neid veel rõõmustada, siis peaks ports käes olema ja panen nad talveks hakkama. Esimene mesindussuvi saab kohe läbi.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

tigedad mesilased

Lugedes neid õudusjutte söötmise kohta, tekib mul üks selline küsimus, et mis söödanõud need need sellised on, kus siirupi lisamisel mesilased lendu pääsevad. Kas äkki on tegu raamsöödanõudega? Ise kasutan eranditult pealtsöödanõusid ja ei näe nõu pealepaneku ega siirupi valamise ajal mingit vajadust kasutada ei maski ega kindaid. Mesilased lihtsalt ei pääse mind muud moodi segama, kui lennuavast välja lennates ning ega neid sealt ei tule ka.
Ja veel soovitaks sööda valamised jätta pimeda peale, tänavuse külma ja vihmaga pole probleemi, soojal sügisel võib päevane sooja siirupi kallamine põhjustada mesilas korraliku varguse.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

:)

Väga lõbus oli lugeda sellisest mesilaste söötmis! Mul enamasti kollased mesilased. Nemad tõesti ei tee välja kui ma lähen söötma. Katuse maha võtmise järel hakkavad hoopis aeglaselt pessa voolama, üksikud ronivad ülespoole. Lendu nad ei tõuse, maski ei ole vaja üldselt aga kunagi ei tea. Parem karta kui kahetseda.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

söödanõu

No ei ole ju õudusjutt )))
Mul on sellised vineerist söödanõud, raami mõõtu ja hoian vahelaua taga. Lamavtarud.
Mesi on vurritatud, koondan pesa. vahelauad on põhjast lahti, niiske ju. sealt ka mesilased
pealtsöödanõud proovisin kevadise söötmise ajal aga mulle see ei meeldinud
Maski ja kindaid kasutan ikka, sest mine mesilindu tea. Muhus nägin kuidas mesinik 7 korpustaru lahti võttis, emasid vahetas ja korpused tagasi pani. Mees oli toariietes- pikad püksid, plätud, T- särk ja prillid ees. Mees ei saanud ühtki nõela. Vot ma mõtlen et saaks ka kunagi mesilastega nii läbi.
***
nonii, andsin viimast korda nämmi. Valmistusin pikalt ja mediteerisin kurjamite taru ees.
Katus ära, tekinurk eemale.. ohoo, vaikus. Vaatasin august sisse ja nägin üleval servas mõnda maiasmokka passimas et millal jälle suhkrut saab. Lehter auku ja tuld. Kedagi ei olnud näha. hm.. siirup kallatud, ootasin hetke ja võtsin lehtri ära ja liigutasin katte kohe peale. Ikka vaikus. Vaatasin siis teiselt poolelt, keegi ei trüginud välja. Olid kõik pesas. Tänasin taevast ja panin taru kokku. Mõtlesin täna hommikul uuesti nende käitumisele, öösel olid miinuskraadid. Eks nad valmistusid selleks. Nüüd on kõik silmini täis söödetud, ootan mõne soojema päeva ära ja vaatan kollaseid, seal oli vähe ja ainult vanemat hauet. Et ehk on ema otsa saanud. Siis oleks küll jama majas..
Seenelised läksid söötmise alguses tarude juurest metsa- harukordne juhus et keegi üldse sinna eksib. Küsisid et ega nad sega. Mesilased olid tarudes vait kui vene partisanid, ütlesin et ei sega. Hiljem mõtlesin et kui nad sealtkaudu tagasi tulevad satuvad nad otse keset mesilasi. Hakkavad ju ringi lendama. Väljas oli ilus sügisõhtu, päikest veel tunniks. Võtavad viimast, peale söötmist nägin neid ka õues ringi lendamas ja kõik sügislilled käidi üle.

Pronksmedal (100p.)

Palju oleneb söödanõudest.

Söötsin aastaid mesilasi ka vineerist raamsöödanõudega. Kui ilmad jahedamad, on mesilased tavaliselt peale nõu tühjakslakkumist kärgedele kolinud ja saab rahulikult pele mõningat suitsuandmist siirupi sisse valada. Kui aga ilmad soojad , on tavaliselt söödanõu pungil mesilasi täis. Tühjakssaamine võttis aega ja pere läks õelaks.
Algusaastatel valasin siirupi augu kaudu nõusse, ilma seda mesilastest tühjendamatta, aga siis oli igakord hunnik surnud mesilasi lennulaua ees. Ju uppusid siirupisse.
Viimased aastad olen söötnud pealtsöödanõudega. Need on neljaliitrised kandilised plastmassist kastid, siissepääs keskelt.
Lõikasin puitkiudplaadist tükid, natuke suuremad kui söödanõu. Keskele lõikasin ava, mille kaudu mesilased söödanõusse pääsevad.
Kui söödanõu paika pandud, ei pääse ükski mesilane sealt välja siirupivalamist kimbutama.
Hea on veel see, et siirup seisab seal ikka soe, pesa alt kütab.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

küsimuse vastus.

Minu soovitus on seliseid metslasi pole möttet pidada . Ostke kuskilt eliit ema ja tehke sellest tüttreid (eliit ema on töu matterjal ja sellest teha uusi emasid). kui ned emad on valmis ja paned paaruma tuleks nad paaruma viia kohta kus ei ole vähemalt 3 kilomeetri ulatuses ühtegi mesilast peret( siis saab köige parema tulemuse), sinna viid oma peredest köige rahulikuma pere ja selles soodustad leskede kasvu. Kui on paarunud paned perese. Kui ilmneb et läheb kurjaks ävitad ära ja asendad uuega. Kui pole vöimalik 3 kilomeetri alase viia kus pole teisi mesilasi - takista teiste perede leskede väljumist. Kuigi see pole 100% kindlus sest lesed vöivad tulla kaa naaber mesilast ligi kaudu 3km kauguselt. Selleks on sorteerimine. Aga ära unusta iga aasta töu materjali organiseerimast muidu tuleb vere sugulus ja see viib alla mäge. Siis onvöimalik saada samat tulemust nagu siin möni mesinik nägi muhus. Eliit emast tehtud emadest valid järgmine aasta uue lese pere, ja uuest eliit emast teet uued emad. Sorteerimise vaatamisel ära unusta vaadata sülemlemis tungi need ke palju sülemlevad tuleb kaa välja vahetada. Muidugi akab eliit ema sülemlema kui tarus pole midaki teha . Muhus tehtud emadel peab miinimum raame 50tk (korpus tarus teeb se 5 kasti) olenevalt perest jaa aastast vähem vöi rohkem. Muhus tehtud emad (eliit emad ) on paarunud kessu laijul ja alg materjal on taanist pärit. Muhust saab osta eliit emasid, vabalt paarunuid , kui kaa paarumatta emasid (muidugi erinevad innad) . Kui vaja saadab kaa postiga siis tuleb posti tasu juurde .MESILAS TÖUG ON PUKVAST, Üks asi veel eliit ema ei ole ise hea vaid eliit ema tutred on head, (korjavad palju saaki ) tütred paaruvad vabalt . Tüttre tütredel aga akavad head omadused alla langema. Kui ise emasid kasvatada ei taha pole mõtet kaa eliit ema osta. Siis sobib kaa paarunud emad. Mina olen muhu mesiniku öpilane .

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Söötmisest aastal 2010

Olen nüüd niikaugele jõudnud et saan söödetud ilma suitsuta ja suurt rünnet mu isikule ei ole, paari taru juures tuleb 1- 2 nõela. Suvel said kõik pered kollased paarunud emad v. a. 1 mis juba enne kuri oli. Nad on raamid kinni kittinud, raamid olid veidi suuremad kui vaja ja keskelt ka kinni ehitanud. Proovisin paar korda neid sealt kätte saada aga tulid iga kord kallale ja kohe tigedalt ja hulgi. Teised tigedikud aretasin suvega välja. Sellega jäi lihtsalt liiga hilja peale ja ausalt öelda aitas mulle hüsteerikute seast emade otsimisest. Paar pere ajasin läbi võre sest ei leidnud ema teisiti. Kui ema käes siis polnudki imestada, oli ainult veidi teistest mesilastest suurem. Kui pere tige siis vahetan ema välja. Mesindus ei peaks kõrgema kaitsevarustusega ekstreemsport olema.

Söötmisest

Kasutan lamavtarudel pealtsöödanõusid. Ei ole olnud minul küll vajadust suitsiku, prillide, kinnaste ega muu seesuguse segava asja järele, isegi videvikus güklooplampi tuleks vältida, sest nad pürgivad ikka päikese poole. Vaatamata sellele, et söödanõus ootajaid on üldjuhul palju ja nii mõnigi, kui välja lendab läbi avatud korgiaugu, kust sööta valama hakkan, siis ei otsi ta mitte mind vaid ikka seda, mil mek man, s.o. sööt. Mingeid probleeme ei teki. Tõsi, tihtilugu korgi tagasiasetamisel nii mõnigi väljapürgija kipub vahele jääma ja hukkub, aga see on paratamatus, avada enam ei saa. Peale 15 minutit ei otsita mitte söödaandjat, sest töö läheb käima ja tunnistust selleks annab suur tants ja pillerkaar taru lennulaual ja taru esiseinal.
Tarudevahelist vargust minul 10 aasta jooksul ei ole olnud aga väljapoolt sain sel suvel tunda buckfasti poolt aga lõpuks jäime meie visa võitlusega peale.

Jüri

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

sööda andmine pimedas

Söödad antaksegi mitte enne kui hämaras, pealamp kulub muidugi selle tegevuse juures marjaks ära, muidu võib vabalt juhtuda, et 4-liitrisesse söödanõusse valatakse sisse 5 liitrit Laughing out loud
Valge valguse peale lennatakse tõesti ja öösel taru kallal kobistajale võib tunduda, et mesilased lendavad p...e ees Laughing out loud nii kui maandub kohe nõelab. Seega soovitan kasutada näiteks punast valgust, pidavat kõige parem olema, selliste LED-idega pealampe on täitsa müügil. Ja kui päris aus olla, siis ise kasutan rohelise valgusega LED lampi ning kõik söödavalamised on aastaid toimunud vägivalda kasutamata.

Pronksmedal (100p.)

Korpustaru

Mul on söödanõu korpuse laiune ja pikkune. Käib katuse asemele ja katus ise sinna otsa. Sööda juurdevalamisel pole minul mesilastega mingit kontakti.
PS - kas järgmisel päeval, peale õhtust söötmist, peabki taru ümbrus sumisema, nagu oleks väljas kesksuvi? Võõraid ei tundu olevat.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

söödan purgiga

mul mesilased kahes grupis. mina valan 3liitrised purgid siirupit täis ja lähen maski, kinnaste ja suitsuta tarude juurde, võtan seal olevalt tühjalt purgilt kaane, panen täis purgile ja asetan tarusse vahelaua taha. kõik.
naine söödab teist gruppi , kus pealtsöötmise nõud. tema teeb seda kannu, paja, maski, kinnaste ja suure kisaga. tänagi on käsi paistes ja sügab kintsu Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)

Tige pere.

Mul on 4 peret mesilasi. 1 pere on nii rahulik, et tänagi käisin T särgi ja lühikeste pükstega neid söötmas, maski ja kindaid loomulikult vaja ei ole. Isegi raame võib liigutada, keegi kallale ei tule.
Teine pere jälle on nii jube tigedad, et kui juba taru juurde astud on kohe kallal. Suvel ei saanud mett ka ilma skafandrita võtta, aga mett oli neil palju. Ülejäänud 2 peret on normaalsed.
Mis jama võib olla, et üks pere on nii tige, et isegi sööta ei saa ilma kaitseriietuseta, aga muidu on suur ja tugev pere. Teatavasti on asi emas, aga ei taha nii usinat ema veel välja vahetada. Miks ta nii tige on.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kui ema välja ei taha vahetada

Mina rääkisin tigeda pere emaga. Võtsin raami kohe välja, otsisin ema üles ja ütlesin et kui ta edaspidigi selliseid tigedikke muneb siis läheb talla alla. Et hoopis ilma valikuta ei tahtnud jätta siis andsin valida- kas raske töösaabas või sileda tallaga king. Mõtles natuke ja läks teisele poole kärge häbenema.
Nüüd on pere rahulikum aga hoian tal silma peal. Kui jama ei jäta läheb kevadel talla alla, teda ei anna ma ka muidu ära nagu teisi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ema

Soss-sepp kirjutas:
Mul on 4 peret mesilasi. 1 pere on nii rahulik, et tänagi käisin T särgi ja lühikeste pükstega neid söötmas, maski ja kindaid loomulikult vaja ei ole. Isegi raame võib liigutada, keegi kallale ei tule.
Teine pere jälle on nii jube tigedad, et kui juba taru juurde astud on kohe kallal. Suvel ei saanud mett ka ilma skafandrita võtta, aga mett oli neil palju. Ülejäänud 2 peret on normaalsed.
Mis jama võib olla, et üks pere on nii tige, et isegi sööta ei saa ilma kaitseriietuseta, aga muidu on suur ja tugev pere. Teatavasti on asi emas, aga ei taha nii usinat ema veel välja vahetada. Miks ta nii tige on.

Kui tahad rahulike peresid on 2 võimalust Kas ostad kelegi kääst mesilas ema (rahuliku) või teed sellest perest mis sull on endal rahulik uued emad ja vahetad selles krupis kõik emad peale selle rahuliku ema. Muidugi võib sinu tehtud emadest tulla vihaseid peresid, Kuna sell aastal kui teed on juba koorunud vihaste perede lesed. Kuid järgmine aasta ostad kelegi kääst rahulikust perest munadega haudme raami ,ja teed siis sellest emasid. Siis paaruvad juba rahuliku emade keenide edasi viijatega. Ja saad rahulikud pered. Muidugi pole sellega töö otsas .See et pered lähevad vihasemaks aastatega kuna sa ei tea kui vihased on sinu naabri mesilased ja sinu emad paaruvad võibolla naabri vihaste meilaste leskedega. See tähendab seda et emade sorteerimist tuleb pidevalt teha. Aluseks võtad selle kui palju saaki toob, kui tigedad on ja kui palju sülemlevad. Nende tulemuste järgi valid köige parema pere ja sellest teed järgmine aasta emasid. Ja paaruma vöid viia mõne mesiniku juurde kellel tead olevat rahulikud ja hästi saaki korjavad mesilased.See on pika ajaline protses. Kui aga sellest kinni pead võid väga head tulemused saada. Kui aga lased sülemi kupust teha siis lähed reega alla mäge. See tähendab see aasta on üks pere kes sülemleb 2 aasta 2-3 peret sülemleb ja3 aastal terve krupp Jne. Kui aga valid ise siis tavaliselt selles peres sülemlemist ei toimu aasta kohta ja siis ta ka ei kanna sülemlemis keene ka edasi. edu proovimisel.