Mure on!

Mul on mure,millele ei oska vastust leida.Asi on selles,et naabrimehel läks suvejooksul (30tarulises) mesilas kuus mesilasema kaduma.Mnul viiest tarust avastasin ühel ema kaotsimineku.pere on järelsülem,st. noore emaga.Suvel oli ilus haue ja kõik tundus normaalne,nüüd koondades ,aga haue puudub.Ise arvasime,et äkki said emad mürgituse kui talumehed tegid \"Raundapiga\" suvel umbrohutõrjet.Olen suht väheste kogemustega ja sooviksin teada,kas emata pere elab talve üle ning kas kevadel emakupuga raami sissepanek lahendaks asja. Lgp.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Emata pere

Oli ka minul ühel perel sama lugu, suvel hauet täis ja koondamise ajal ei olnud. Mõtlesin küll , et võib olla ema lõpetas munemise kuid siiski arvan et teda peres ei ole. Kuna mul on suured Eesti lamavtarud ja selle pere kõrval oli vahlauaga eraldatud pere , siis tõstsin laua üles 1 sm. ja paari päeva pärast ühendasin pered.
Ilma emata peret talvituma jätta pole kindlasti mõtet. Võibolla on mõnel mesinikul veel paarunud emasid. Tasuks kaaluda, kui on ikka tugev pere anda veel uus paarunud ema. Kevadel on see ilma emata pere ikka väga hädine.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

komentaar

ilma emata ei ole mötet talvituma jätta. Soovitan kas kaks peret kokku tösta, või otsida mönelt mesinikult paarunud ema . Kui auet vöi mune sügisel tarus ei ole ja samalajal söödad lisa sööta vötavad mesilased väga suure töenäosega ema vastu.(auet ei tohiks olla vähemalt nädal.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

mesilasemad

Emavahetuste ja ühendamiste käigus on 2 ema üle jäänud, kel mingeid apsakaid, võtku tasuta omale, hoian veel mõne päeva ja siis hävitan nagunii ära. 523 08 03
PS: ema on sügisel äärmiselt lihtne anda, võtavad suurepäraselt omaks, emata pere kevadeni ei ela, nad kas ei võta sööta vastu ega moodusta talvekobarat või imevad meepõied täis ja lendavad teistesse peredesse laiali.