Tarukatuste remont

Tere,

Sel aastal on ilmad väga vihmased ja tarukatused vajavad remonti.
Tegemist on lamavtarudega. Vanaks katuse katteks on tõrvapapp, mis on aastate jooksul ära sammaldunud ja vett läbi hakanud laskma.
Mõtlesin, et panen nüüd tõrvapapi asemele tavalise tsinkpleki, Aga nüüd tekkis küsimus, kas võib panna?
Äkki hakkab plekk neid häirima, kui vihma sajab siis see ju koliseb. Pikk sügis, sajab palju, mõjub äkki talvitumisele halvasti?
Mida targemad arvavad, on kellelgi kogemusi?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Katusematerjal

Ja mis siis kui koliseb? Raamide peal on ju soojustusmatt, mis peaks üsna hästi müra summutama. Pealegi ma sain aru nii, et plekk tuleks laudise peale mitte vaid katuseraami külge.
Minu tarudel katused 3mm tekstoliidist, see koliseb tugeva vihmaga mis kole, ei ole ma veel näinud, et mesilased vihmase ilmaga lennuavast ärritunud ilmel välja vahiks Smile

Pronksmedal (100p.)

Katused.

Mul on olnud plekkatused osadel lamavtarudel üle kolmekümmne aasta. Pole märganud, et perdel arengus, või talvitumisel, mingit vahet oleks ,kas katus plekist või ruberoid.
Muidugi on plekkatus tunduvalt raskem.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Katuse kaal

oleneb konstruktsioonist. Ei soovita katusele pleki alla täislaudist teha, see pole vajalik, pealegi miks raisata kallist ehitusmaterjali. Piisab vaid paarist lauast risti taru, laius mitte üle 80. Kui võtta veel trapetsprofiiliga plekk, siis pole rohkem vaja kui üks keskele risti taru. Ega see lume kaal pole nii meeletu, et katuse looka vajutab.