kärjekoid

Liblikas on sisse lennanud ja muneb muudkui vastseid kärgedesse. Mida teha? Räägitakse äädikast, aga kas see kuidagi mesilastele halvasti ei mõju? Mida teha siin sügisel Sad

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kärjekoi

Sinu küsimusest ei saa hästi aru, kuskohas see liblikas siis toimetab, kas tarus või kärjehoidlas? Hoidlas aitab äädikas ja tuuletõmme, tarus peaks olema niipalju kärgi, et mesilased neid katavad, siis pole koil erilist lootust.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

KÄRJE KOI

kärje koi armastab raame mis on pruunid (ehk mis on mitu korda HAUDME ALL OLNUD) . Veel meeldib kui raamid on tihedalt koos kust öhu liikumist ei ole. Kärje koi kardab tuuletömmet ja madalaid temperatuure. Miinus temperatuuridega ta hukub. Mina jätan alles ainult üles ehitatud kolased kärjed,neid kärjekoi ei taha .
Köik ülejäänud sulatan. Teiseks suurendab see vaha toodangut. Ja samas on se ka haudme aiguste prohvilaktika. Neid üles ehitatud kärgi kasutan nörkadel peredel, et nad aega ja jöudu kärgede üles ehitamiseks ei raiska. Teised akavad kohe kunts kärgi saama. Nad talvitavad(Korpus tarud .Seega talvituvad 10 või 20 raamil).