Talveks valmistumisest

Kasutaja imrev pilt

Kaua võib mesilaste sügisese söötmisega tegeleda? Ja mis saab siis kui oktoobrikuu on veel soojad ilmad?Kas siis tuleb anda sööta sedavõrra rohkem.Samuti on erinevad andmed suhkrulahuse vahekorra kohta.Vees lahustatud mett või kaanetise vesilahusest jääb kindlasti väheks.Kuidas oleks õigem toimida?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Talveks valmistumisest.

Üldiselt on põhjendatud arvamus, et söötmisega peaks saama ühele poole septembri esimeses pooles. Kanarbikukorjelt tulijad jäävad teinekord veidi hiljemaks, kel korje juba augusti alguses lõpeb, saavad lõpu peale kuu esimesteks päevadeks.
Ega see soe oktoober söötmise tempot muuta ei saa, esiteks ei tea keegi ette, mis ilmad tulemas on, äkki saab järgmisel kuul üldse suusatada ja teiseks, kui kärjed täis pole enam rohkem anda mõtet, lamavtarus näiteks hakatakse siis toitu vahelaua taha ehitatavatesse kärgedesse panema ning see on juba üpris mõttetu tegevus. Suhkrulahuse vahekorraks pakun: mida varem sööta, seda vedelam lahus võib olla, niisiis augusti keskel 1,5/1 septembris on juba kiire, siis 1,9/1 (suhkur/vesi kg). Kusagil alates 2/1 hakkab selline kontsentratsioon, kus suhkur enam täielikult ei lahustu, tulemuseks võib olla talvesööda osaline kristalliseerumine ja pere nälgasuremine.
Kaanetise pesemisest jäänud magusa vee tagasisöötmise koha pealt on mesinikud eri arvamusel, mittesöötmist põhjendatakse haiguste levitamise riskiga. Paljud aga söödavad ja ei kurda.
Mina ka tegelikult ei sööda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mina elan saaremaal. mul on

Mina elan saaremaal. mul on natuke teised olud kui mandril. Mina alustan 15 septembril söötmisega ja kuu löpuks peab olema söödetud . mina teen lahuse sügiseks 2 osa vett ja 3 osa suhkrut.

Meega söötmisest

Suhkru hinna tõusuga seoses in osal mesinikest tekkinud huvi jätta talvesöödaks rohkem mett vöi anda osa lisasöödast meena.(mesi mis ei kõlba müügiks viletsa kaubandusliku välimuse tõttu ja kui usk ei luba kuumutada)Tuleks olla ettevaatlik eriti neil kellel lähedal leidus rapsipõlde.Kurbade kogemuste järgi on mõnel õnnestunud lahti saada kõigist peredest.
Huvitav tähelepanek sakslastelt -mida rohkem kordi mesi mesilaste poolt läbi on töötatud seda vähem jääb sinna õietolmu terakesi.