Paarumistaruga on mure. (täientatud versioon).

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kas on kellelgi kogemusi ise ehitatud paarumistarudega. Tegin ise puidust paarumistarud, kuid ei taha eriti hästi tööle hakata. Vötsin snitti apiteija paarumistarust.
Ma täpsustan. ma tegin 30 ema (vageldasin kupu algmetesse), 5 vöeti vastu ja sellest 2 koorusid. Tegin pildil olevad tarud. Kaks vötsin kasutusele. Esimese taru ja teise taru kasutusele võt oli paar päeva. Taruse panin audme raamilt mesilased, (kogust ei oska öelda) omast arust piisavalt. panin kohe kaa paarumatta ema,kuna mull kandit polnud tegin söödaks suhkru siirupi(talvise segu) ja panin ujuki et mesilased ära ei uppuks. tarud oitsin kaks päeva kinni ja siis avasin. Ühe taru viisin sada meetrit kaugemale öue teine aga jähi selle taru körvale. Taru mis öues asus toimis alguses enam vähem. Mesilased vötsid taru omaks , ema paarus, mesilased ehitasid kärgi
(kuid mitte köiki. SE seleks Ok vaha toote mesilasi on vähe , saan aru). Mesilased ehitasid sööda nöu poolt 2 kärge üles, ema munes täis ,aga nukumis staadjumisse ei jöudnud ennem akas pere hääbuma. paarunud ema ei julgenud pöhiperes vahetada sest lootsin kasvatada rohkem emasid, et kui midagi ema vahetamisega juhtub onuus vötta . vageldamine ei önestunud ja emasid ei tulnud. teine taru mis perede juurde jähi ei tahtnud mesilased taruse jääda .pidin 2 korda lisaks mesilasi lisama kuid asjata ema suri enne paarumist.
Õues asetsev paarumis taru suri kaa enne ema vahetust pöhi peres.
Apiteia tarus aga kasvab uus pölvkond mesilasi ilma mureta , minul aga hääbub???

LisaSuurus
DSC00179.JPG223.96 KB
DSC00182.JPG160.17 KB
DSC00181.JPG178.37 KB
 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Paarumistaru

Ole hea ja kirjelda rohkem, et mis moodi ta tööle ei hakanud? Esmamulje on, et see paarumistaru on suur, seega vajab rohkelt noori mesilasi. Söödaruum võiks olla 1/3 väiksem ja kärgi võiks samuti 2 tk vähem olla.

Paarumistaru

mina teeksin ka mõlemad ruumid väiksemaks ja kärjeraamid viskaksin üldse välja...Smile))