Sügisene õietolm

Pronksmedal (100p.)

Täna, 20.septenbril, käib usin õietolmu korje. Õues on kümme soojakraadi,ilm pilves.Mesilased lendavad nagu kevadel. Saabuvatel mummidel jalakorvid tumekollast õietolmu täis.
Huvitav, mis taim see võiks olla, mis praegusel ajal nii rikkalikult mesimumme kostitab?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

õietolm

Aias on näha saialille, kurgirohi õitseb, ka 4 võilille olen näinud..jt sügislilled.. Käisin ka mesilasi vaatamas, et koondaks või nii.. tarus 16 raami aga midagi pole koondada - igal pool mesilased. Kahel pool pesa u. kilo jagu mesilasi, kes pesasse ei mahu. See on 22. mai sülem, nüüd sügisel soovis sülemleda aga ma kasutasin jõudu ja väänasin kupud ära.. pole ennem nii suurt peret olnud. Nüüd läks teemast välja vist aga jutuhimu on nii suur Smile))

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

õietolm

Minu mummudel sama- lendavad ringi nagu kevadel ja õietolm on jalgadel. Aias on sügislilled, need käiakse hoolikalt üle. Kahes tarus on 10, ühes 12 raami ja koondada pole midagi. Aga suur pere ongi vist parem, tahan kevadel pered poolitada. Mesilased on vilkad. Mul on esimene kord mesilased talvituma panna. Leidsin sigade jälgi tarude eest, aga sead vist mingit ohtu tarudele ei kujuta. Karu olevat paar aastat tagasi ca 5 km kaugusel nähtud uusi maju uudistamas, loodan et mõmmik mu pisikest mesilat ei leia.