Mure mesilastega.

Lugu järgmine. Päranduseks sain talu aga koos mesilastega ise ei oska nendega midagi peale hakkata.Ära ei raatsi ka kellegile anda ega müüa kuna kõik mesinduseks vajalikud tööristad on olemas. Nüüd siis küsimus.Kas nad elavad selle talve oma meega üle.Tarud katan muidugi kinni.Talvejooksul katsun leida mingit tarkvara ja raamatuid mesinduse kohta et kevadel ise nendega juba kuidagi hakkama saada.Tänan kõiki vastajaid.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

raske algus

Sügisel on niimoodi riskantne omapäi mesinikuks hakata, soovitan leida mõni tuttav, kes asjaga veidi rohkem kursis, tema aitab tarud talvekorda panna. Muidu peaksid nad oma kogutud mee peal ka suht normaalselt talvituma, kui aga suvine korje suures osas rapsilt oli, jäävad tõenäoliselt enne kevadet mee kristalliseerumise tõttu nälga.
Päris algajat on telefonitsi raskevõitu juhendada, aga kui Sa muidu kusagilt lähikonnast füüsilist abi ei saa, siis võid helistada 523 08 03

Lennuavad

Vähemasti lennuavad tuleks kohe-kohe püüda niipalju õhemaks teha, et hiired ja rotid sealt sisse ei mahuks. Kui vähegi võimalik, siis nad seda teha püüavad. Sisse tungida.

Nagu mina taipan siis

Nagu mina taipan siis soovite hakata mesindusega tegelema ja antud hetkel oleks vajalik koheselt Teie mesilaspered ülevaadata ning alles siis saab ölda, mis on vajalik teha perede juures, mis esmalt kindlustaks perede eduka talvitumise.
Lahendus mida julgen soovitada on ainult üks - kasutage õppinud konsulendi abi (mesinduse alal).

Kallid

Konsulendid on rampkallid. Ole ettevaatlik. Küll sul seal lähedal mõni harilik mesinik ka olemas on. Mesinikud on väga hasartsed võõrastesse tarudesse piilumisega. Seega, luba oma naabermesinikul seda rahulikult teha, ta ei küsi selle eest sentigi. Peaasi, et saab sinu tarudesse piiluda. Võib olla pudel viina ehk tuleb kõne alla.

Vabandan

Vabandan lõpuni mõtlemata väljaütlemise pärast. Kes suudab kasutada konsulendi abi, on kahtlemata võidumees. Mõtlesin rohkem selle peale, et väärtuslik informatsioon on tänapäeval lihtsalt kallis ja kas noor inimene, kellel on miljon väljaminekut, saab sellist luksust lubada. See oli mu mõte. Mitte õppinud asjatundja materdamine. OK.