Emata pere ühendamine.

Mure selline,et septembri keskel viskas üks pere oma ema välja. Nüüd on mesilased söödetud ja teistes tarudes rahu jälle majas. Kas mul on targem ühendada see pere ühe väiksema perega või siis jagada mesilased suuremate perede vahel ära. Praegu mahub see pere seitsmele raamile.Väiksemas viieraamilises peres on veel haue sees.Kui ma ühendan selle väiksema perega,siis panen ema puuri ja pritsin mõlemaid mesilasi millegagi(Mis see kõige parem on?). MIda oleks õigem teha? Varsti tuleb lumi maha ja siis pole enam midagi teha.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

MINU HINNANG

Mina teeks nönda paneksin kokku 5 raamilise perega saab tugeva pere. kevadel areneb kiiresti. Muidugi on oht vöidakse ema tappa (juhul kui väär ema sees on). pritsida vöiks suhkru siirupiga. Ema vöiksid koraks puuri panna, kid mitte katte puuri alla. on juhuseid olnud ,et tulevad läbi kärje. OLED SAA KINDEL ET EMA ON PUUDU? MUL OLI OLUGORD ET TEGID UUE EMA NII HILJA , ET PAARUDA EI JÖUDNUD. (KUIGI SUL ON ÖIGUS ÖIGET PERET KEVATEL EI SAA SELLEST . EMA HAKKAB LESKE MUNEMA JA NII VARA POLE KUSKILT EMA VÖTTA

perede ühendamine

Kaks peret, ühel pole mett ja teisel pole eriti mesilasi. Asuvad korpustarudes.Kas ma teen väga valesti
kui tõstan selle pere kus palju mett- teisele peale kus mesilasi palju, aga mett vähe, Kuna praegu on jahe siis ma raame ei liigutaks, kunagi hiljem võtaks ära alumise korpuse kui mesilased on kõikmeega st. ülemisse korpusesse kolinud. Ühe ema ma muidugi kaotan.
Kas sobib nii teha ?
Ootan soovitusi. Tiiu

perede ühendamine

Mõte on igati õige ja võib ilma kõhkluseta nii teha ning just sellises järjekorras nagu pakkusid. Parem on see nii ruttu teha kui võimalik, sest ilmade jahenedes ei ühine ka talvekobarad omavahel.

Pronksmedal (100p.)

Võib

Kehvemal juhul jääd mõlemast ilma ja kui rohkem peresid pole siis hakka kevadel otsast jälle peale.

emata pere novembris

Ei jää ikka küll mõlemast ilma. Mesilaspere valib alati parima variandi, eriti praegusel ajal, sest oleks see ju enesetapp. Mõlemad emad viiakse läbi talve varakevadesse ja alles siis tehakse valik mesilaste poolt. Kui aga tugeval perel on eeldatavasti ka emaga kõik korras, siis tehakse otsus juba nüüd ja kehva ema jääb nälga. Seda olen päris palju praktiseerinud ja toimib. On ju inimesedki samasugused, et häda saabudes hoitakse kokku ja see on instinktne!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu soovitus

Mul pole sellist kogemust nii vara olnud kuid hljem kül. Umbes veebroaari löpus. Siis oli pere veel kobaras. Ma arvasin et näljas vötavad isegi suhkru siirupit vastu aga EI VÖTNUD. Mulle soovitati panna kandit (puder sööt, mis koosneb meest ja tuhksuhkrust). Seda mesilased ei pea ümber töötlema ja nad ei pane seda kannudesse.
Nad söövad niipalju kui tarvis . Ma panin kile kotti, tegin augu sisse ja panin raamide peale. Raamide peale sätisin augu kärje tänavaga kohakuti ja kobara peale . MINU PERED ELASID ÜLE TALVE. Kandit saab osta. Kohta ma ei ole oska peast öelda. Kuid teised ehk oskavad öelda. Teha vöib ka ise . Panna anumase vedel mesi ja sinna lisada tuhksuhkrut. Tuhksuhkrut pannakse nii palju ,et läheb nii paksuks nagu pipargoogi tainas. Mina soovitan mölemad eraldi üle talve pidada.