Mesinike vabariiklikud sügispäevad Jänedal

Eesti Mesinike Liidu liigeAasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
29.11.2008 00:00
30.11.2008 00:00

Traditsioonilised Eesti mesinike sügispäevad toimuvad 29.-30. novembril Jänedal. Loengute ja arutelude algus mõlemal päeval kell 10. Osavõtt on tasuta.

29. novembril päevakord ja teemad:
1. Mesinike maailmaorganisatsioon Apimondia – tänane tegevus ja arengud; Apimondia järgmisest kongressist 2009.a. septembris Lõuna-Prantsusmaal; kas ka Eesti Mesinike Liit peaks astuma Apimondia liikmeks?
2. Maailma ja Euroopa mesinduse ning meeturu tänane olukord ja arengusuunad, probleemid ja uudised. Taani mesindusest ja sealsetest kogemustest, mida Eestis oleks kasulik teada ja arvestada. Vastused kuulajate küsimustele.
Esineb Apimondia president Asger Jörgensen, loengu tõlge eesti keelde.
3. Pärastlõunal toimub EML volikogu lahtine koosolek. Arutatakse kevadkosolekul lahtiseks jäänud revisjonikomisjoni aruannet, kuulatakse juhatuse selgitusi tõstatatud küsimustele, arutatakse EML 2009.a. tegevuskava põhipunktide ning EML 2009.a liikmemaksu määra ning teiste organisatsiooniliste küsimuste üle.
4. Eesti meetootmise edasiarendamisest – meie meeturg nõuab iga aastaga järjest rohkem väärtuslikku kodumaist mett. Kuidas suurendada meie mesilates meetoodangut ja tootmise efektiivsust? Kuidas suurendada meetootmise ja turustamise tulusust? Kuidas laiendada meetootmise kandepinda? Arutelu neil teemadel algatab ja juhib Jaanus Tull, ootame osalevate mesinike aktiivset kaasarääkimist.
5. Aasta Mesinik 2008 – oodatakse kõigi mesinike ja huviliste ettepanekuid, arutatakse ja tehakse valik.

Lõunasööki saab osta Musta Täku Tallis. Ka õhtusöögi võimalus.

Õhtul toimuvad vestlusringid ja mesindusteemade arutelud, kus osaleb ka Apimondia president Asger Jörgensen.
Vaadatakse mesindusteemadel pilte ja filme. Madagaskari-reisi muljeid jagab rohkete piltide taustal Anna Aunap.
Soovijad saavad soodushinnaga kasutada Jäneda tervisekeskuse spaa pakutavaid teenuseid ning saunamõnusid.
Ööbimisvõimalus Jäneda külalistemajas, maksumus (koos hommikusöögiga) alates 150 kroonist.

30. novembri teemad:
1. Varroalest üllatab meid ikka ja jälle – huvitavatest uuringutulemustest ja sügisravist ning uute tõrjepreparaatide katsetamisest.
2. Eesti mesinduse ajaloolistest sündmustest 100 aasta tagasi.
Neil teemadel esineb kogenud mesindusteadlane Antu Rohtla.
3. Valgusöötade kasutamisest mesinduses mesilasperede arendamiseks ja meetoodangu suurendamiseks. Esineb Mart Vabar, raamatu “Mesiniku magus elu” autor.
4. Eesti Mesindusprogrammi tegevuste ja tulemuste ning edaspidise tegevuskava tutvustamine. Mesindusprogrammi juht Aleksander Kilk.
5. Mesilashaiguste, sealhulgas varroatoosi osas olukord Eestis, seireuuringute kokkuvõtted 2008.a. kohta ja ülevaade 2009.a. seirekavast. Esinevad Veterinaar- ja Toiduameti peaspetsialist Arvi Raie ning veterinaararst Aado Oherd.
6. Kohapeal algatatud teemad, arutelu ja küsimused-vastused.

Lisainfo: Aleksander Kilk – 52 93 589, Aivo Sildnik – 52 07 459.

Seda kannet ei ole veel hinnatud