Tihased

Pronksmedal (100p.)

kas vastab tõele, et tihased nokivad lennuavadest elusaid mesilasi nagu mõnedes mesindusõpikutes kirjutatakse. ise olen vaadanud,et nad nokivad lennuavast ainult surnuid mesilasi, seega hoiavad lennuava lahti. ei ole kunagi lennulauda talveasendisse pannud,kõik pered on ilusti ületalve elanud.mida arvate?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

tihased

olen samal arvamusel,et tihased söövad ainult surnuid mesilasi seega on kasulikud,hoiavad lennuava vaba.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Talvine lennuava

Kui lennuavas vedeleb surnud mesilasi, süüakse kõigepealt need ära, eine jätkamiseks kopsivad tihased taru kallal seni, kuni mõni mürast äritunud mesilane kobarast lahkub ja lennuavast välja lendab. Loomulikult pistetakse lumel mõne sekundiga kangestunud mesilane nahka. Ja siis uut välja meelitama. www.hot.ee/metsamesi/tihane25.10.08.jpg
Isegi kui tihased talve jooksul igast tarust mõnisada mesilast pintslisse pistavad pole see just märkimisväärne kaotus. Tunduvalt rohkem segab pere talverahu sage krõbin taru kallal. Suurem söödakulu ja oht kevadisele kõhulahtisusele on kindlustatud. Nii on soovitav võtta kasutusele meetmed lindude vahetult lennuava piirkonda tungimise takistamiseks, näiteks kinnitada võrk taru esiseina külge mida mina, nagu pildilt näha, enne esimest lund veel teha polnud jõudnud.
Lennulaua talvine asend peaks olema selline, et on takistatud nii lindude ligipääs kui ka sademete sattumine ja tuule puhumine otse tarusse. Kui lennulauda pole tehniliselt võimalik sedasi paigutada, tuleks ava varjata muul moel, mingi lauajupikesega või kasvõi vana eterniiditahvli kaldu vastu taruseina asetamisega.

Pronksmedal (100p.)

Tihastest

Mina küll tihaste suhtes nii leebe pole, et lennuauku ei kaitse. Nad st. tihased teevad ikka väga palju kurja kui neid ei takista. Terve taru põrand on laipu täis. Algaja võib arvata ,et see on loomulik langetis
aga tõkestage tihastele juurdepääs lennuaugule ja vaadake siis kevadel
tarupõhja.

tihased

kui kellegil on videokaamera. võiks lennuavale üles sättida ja toas jälgida mis toimub. mina ei usu,et tihane nii kaval on.et toksib ja ootab millal elus mesilane tuleb ja siis ära naksab.

kaval tihane

Tunduvalt targem kui esialgu paistab.
Ta toksib taru juures, siis teise juures ja veel mõned. Siis lendab algusesse tagasi ja hakkab oma töö vilju maitsma, selleks ajaks on "viisakad" mesilased vaatama läinud kes kopudab. Tavaliselt sööb tihane nn. sooja toitu, külmunud , taru ees vedelevaid mesilasi võetakse viimases hädas. Kui läheduses on madalaid põõsaid või puid siis lendab sinna otsa sööma.
Nuhtlus on suur ja kahju ka , hoiab mesilased koguaeg ärkvel. Suurem tihaste parv võib talvega ka arvestava koguse mesilasi nahka panna.
Kaitseks sobib hästi maasika võrk, selline väiksema auguga ja pannatarule peale nii, et lennuava poolsest küljest jääks 20 cm. eemale. Väiksemgi avaus leitakse ülesse ja tagasitee ka. Võrgu alumine serv soovitavalt lume sisse matta, Kindlasti on ka kassist palju kasu.
Lamavtarul probleem väiksem , korpustel suurem.
Edu tõrjel.
Tihasekeele pasteet: võtta üks tihane ja üks hobune......

Kasutaja MartinU pilt

kavalad tihased jah:)

tihased koputavad jah vastu taru, segades sellega pere normaalset talvitumist... mesilane läheb välja segajat pahaaimamatult korrale kutsuma, tarust välja jõudes külmub mumm ning langeb taru ette. tihane korjab ta üles ning läheb veidi eemale maiustama... tihaste parv võib tõesti päris palju kurja teha...