vaha kärgedeks

Balti jaama kõrval vana tuntud mesilaspood. Kahjuks juba pikemat aega suletud. Meil sulatatud vaha, mida sooviks vahetada valmis kärgede vastu. Kas keegi oskab öelda kus seda teha saaks? Või kus kärgi valmistatakse? aitäh

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

vaha

võlusõna on Luke vahavabrik OÜ

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Õnneks pole see ainus võlusõna ...

On veel võlusõna Sermesto OÜ .
Kõue vald. Habaja. - see säält päälinnast mitte eriti kaugel . Usun , et peremees mulle seda mitte pahaks panemas pole , kui lisan siia ka ta telefoninumbri (niikuinii on see avalik )
Tel: +372 55691737
Täitsa tegija ja olemas kõik Euroliidu sertifikaadid ning tunnustus ja kõik tegevusload mesinduses - Googlest leiab infot kuhjaga ...
Nii , et helistage ja leppige kokku ja edukat meeaastat kõigile .

Balti jaama juures kaks

Balti jaama juures kaks mesinduspoodi.

tõsi

tõsi

Kus nad täpsemalt asuvad?

Anonüümne kasutaja kirjutas:
Balti jaama juures kaks mesinduspoodi.

Aga kus nad seal on?
Igal pool on juttu Balti jaama juures olevatest poodidest, kuid kuskil ei ole juttu ei ettevõtete andmetest ega aadressidest.
Ette tänades!
Peter

kärjepõhjad

jumala õige jutt,mida Ain Aavik kirjutas,vahetasin alles hiljuti 10 kg. vaha 10kg. kärgede vastu,pluss 350kr. tööraha,kaup väga kvaliteetne,ilusad kollased ja tugevad lehed,Balti jaama juures võtavad kaupluses 50kr. tääraha ja kaup vähemalt möödunud aastal oli tunduvalt kehvem,nii et minu soovitus sõida Kose Ristilt peale 1km. parem ale ja edasi vist 9km. ja oledki kohal,peremees ja perenaine väga lahked inimesed,soovi korral saad ka kasulikku infot

parimatega A.T.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

raudselt tasub sermestost

raudselt tasub sermestost sealt habajast kärge võtta-endalgi hetkel 9 kilo sealt varutud...-nahhui te neid poode toidate-täiesti mõtetud asutised...aga noh kui raha ülearu on,viige jah balti jaama mesinduspoodidesse

Alati ei saa poode

Alati ei saa poode mõttetuteks pidada. Täpselt sama raha eest saab vaha vahetada http://www.paradiisimesila.ee/?mesilasvaha-ja-selle-kaitlemine,66

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

no aga nad pole ju

no aga nad pole ju klassikalised vahendajad.paradiisimesila on ikka mesindusttevõte...-samamoodi on sermestol mesilased....et kui on ikka kole tahtmine raha niisama ära anda-minge balti jaama poodidesse või ka tartus turu taha asuvasse kauplusesse...-rohkem muidugi pakuks häid emotsioone lõbumaja külastamine-uskuge seal seal on ikka päris häid tegijaid...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ja üldse-mida sel aastal

ja üldse-mida sel aastal enam kunstkärjega tehakse-mul küll juba noored emad munevad juba ja kõik sülemimöll ammu unustatud...-magasinid peal ja loodan ilma peale,et ikka meekorje lahti läheks...varsti jaanipäev käes ja ikka möllatakse kärjepõhjadega-kui on normaalsed aastad olnud on mul mingi mai lõpus magasinid peal ja 15.juuni tavaliselt esimene korje vurrtatud...see aasta jah natuke hilisem,aga ka magasinid peal ja kõik peredes ok...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

magasinid peale

ei ole kõik mesinikud vanad tegijad nagu sina. Ma isegi alles alustan ja tõttöelda läheb seda kärge üksjagu.

Keeruliseks läks kohe, kui oli tarvis leida esimesele sülemile üles ehitatud kärge- seda ehk raskemgi saada kui ühtki head sõpra mesinikku enne pole. Minul vedas, sest tädipojad on kõvad mesinikud ja aitavad ikka jõudu mööda.

Aga päris algaja ?

Alustades ma ei teadnudki muud kohta, kui balti jaama pood- varsti sain teada , et selle kõrval veel teinegi ja siis veel , et on aianduskauplus Seemi, kes ka muu kõrval mesindusasju vähekenegi müüb.

Eks me pea mingil ajal kõiik oma kooliraha maksma- sünnist saati pole keegi tark.

See koht siin foorumis ongi teadmiste ja nõuannete jagamiseks mõeldud. Meid mesinikke on nii võrd vähe, et kui me kokku ei hoia ja teineteist ei abista, siis sureb see kena ja vajalik ala meil sootuks välja.

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

kärg

Kunstkärge, õigemini kärjepõhja tuleks panna pesasse kuni sügiseni. Vahatootmine on otseselt seotud meetoodanguga. Kui mesilane tassib tarru ja töötleb nektarit ümber siis kõrvalproduktina tuleb vaha. Osa vahast kulub kannude kaanetamiseks , aga ulejääk tuleb ka kuskile panna ja selleks võiks olla mõni k-kärg alati pesas.
Täiesti tavaline mesilaspere ehitab aastas ülesse 15-20 lehte. Aktiivsel meekorje ajal ei tohiks muidugi pearõhk olla kärje ehitusel kuid võimalus tuleks anda, muidu pudeneb üleliigne vaha lihtsalt taru põhja.
Otu

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pokumees-ära siis kohe

pokumees-ära siis kohe pahaseks mo peale saa...ega ma halva pärast...soovitan sulle taltsi raamatut

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

:)

Kust sa selle pahase tooni võtad- ma pole seda tüüpi inimenegi, kes asja eest teist taga pahandab.

Lugeda mulle meeldib ainult viimased nädalad ei ole eriti aega saanud , kuna kahe nädala sisse on sattunud mu esimese 4 sülemi õiges kastis ööbimas käimise  õpetamisele. Õnneks on  sinu pakutud raamat loetud, saab mesindusega rahulikult tegeleda- ma juba ehmatasin, et midagi uut:)

Teise teema jätkuks, selle virma asjast, et kas 600 taru on mikroettevõte?  ja mis see ,makro siis veel on? -irw

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindusettevõtte rajamine

 Pokumees tee kodutööd Eesti maaelu arengukava meede 1.4.1.abimaterjalidega.

  Juhenditest võib välja lugeda,et tarude arvu järgi ei määrata mitte midagi.

  Toetuse saajate hulgast arvatakse taotleja välja kui tema müügitulu taotle-

  misese eelneval aastal oli suurem 31 293 200 EEK.

   Makro peale ei raiska aega.Terita uurimiseks( hambaid)

              Mikroettevõtja Mart..

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

:)

Hakkan ma jee mingit meedet lugema. Vanaisa ütles- võlg on võõra oma, mina teenin oma raha ise ja ei laena ilma eest seda pankadele.

Kõlab üsna tobedalt- selleks et laenata milli, peab sul olema mill- no kust august ma selle võtan?

Ei noh, eks sellest pilust sealt mesitarust tuleb, aga pagana aeglaselt, peaks ütlema:)

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Pokumehele

  Lugeda oleks vaja.Vanaisa sõnad on kuldsed.Tobedalt kõlav lause peale meetme lugemist muutuks selliseks (selleks et saada eurotoetusi miljon tuleb kõigepealt ise investeerida 2 miljonit) Raha tuleb leida mesindusprojektist.

 Unistustel võib alati nulle tagant ära võtta  ja üritus muutub reaalsusks.        

                  Mikroettevõtja Mart.

 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mikroettevõtjale

Ma olen sunnitud kordama . Ma ei kavatse mingit euroraha taotleda, vaid ise selle raha teenida millega oma unistust toita. Minu unistus pole raha vaid mesila.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

andmete kohaselt

pidi Luke poodidesse vedama kunstkärge ja Paradiisi pidi samuti vahendama Luke kunstkärge , loomulikult on poehinnal ja tootjahinnal vahe sees - protsendi järgi päris krõbe paistab ...
Ise küll proovinud seda Luke oma, kuid Sad
Pole tahtmist küll laita või kiita, kuid Luke omasid küll vähem oli kilos ja vaatamata paksemale kunstkärjele kippus see kunstkärjepõhi tarusse pannes tihti lönti vajuma ja mingid triibud olid samuti sees, umbes nende kohtade peal, millede kohalt see kärjepõhi tarus ära vajus (loogiline järeldus tehtud vaadeldes ülesehitatud kärge ja kõrvutades seda kunstkärje lehega ... )
Sermesto kärjepõhjaga seda probleemi veel pole täheldanud, ja kärjepõhju on kilos samuti korrektne arv Smile

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

kunstkärg

 Ise kasutan Luke kunstkärge. Sellist asja, et nad ära vajuks pole olnud ( kui ei usu tule vaata). Sel juhul on pigem probleem künstkärje paigaldajas. Luke kunstkärge on kilos 13 umbes. See pole üldse liiga õhuke. Kui kunstkärg on õhuke siis võib tekkida hoopis teine probleem, mesilased hakkkavad kärge auklikuks tegema traadi koha pealt. Kunstkärje ebakavliteetsust ka ei usu. Ära nüüd solvu kuid tegemist on just antireklaamiga ühele ja reklaamiga teisele.

 PS. värskelt tehtud kunstkärg ei sobigi kohe tarru panemiseks. Ükskõik kus see tehtud ka poleks.