Küsimus

tere...
et kui ma tahaks hakkata mesindusega tegelema, siis palju peresid tasuks alustuseks võtta??

Tänades Tõnu L.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Algus

Oleneb seatud sihist, kas tahad sellega leiba teenida või lihtsalt oma tarbeks ja väikeseks müügiks mesindada
Ise tegelen mesilastega hobikorras, möödunud kevadel võtsin 3 taru. Olen aru saanud et hobimesinduse piir jookseb kusagilt 10- 12 taru tagant, sinnani ei muutu see tööks.
Elukutselistel 50 + taru, olenevalt oma elustandardist. On 200 taruga mesilaid
Võtke sõna, elukutselised, palju teil tarusid on.

Igaljuhul soovitan alustada mõne taruga. Miski muu ei mõju mesilastele laastavamalt kui oskamatu mesinik.

hehe.. Metsamesiniku jutu peale tuli meelde kuidas ise esimest korda taru lahti tegin. Naaberkülast oli vanem mesinik abiks, ta selgitas ja näitas kuidas kevadist ülevaatust teha ja mida tähele panna. Et sel päeval oli suht jahe ilm ja nagu pärast selgus mesilased ise tigedamat sorti, siis putkasin 3 korda põõsastesse sest mu närvikava ei pidanud vastu lakkamatult maski lendavate ja sinna vihaselt klammerdunud nõelavate pisikamikazede massrünnakule. Olin valmis selle taru ära andma ja kõigele käega lööma, vaatasin järgmise nädala taru eemalt sest lähedale ei saanud, tulid kallale. Aga siis juhtusin Tartus üht taru nägema, see oli AIAS õunapuude vahel. Mesilased oli rahulikud kui porikärbsed. Mees müüs seda. Mul olid oma pisikamikazed kohe meelest läinud ja nii tõstsimegi taru peale. Sain sümboolse tasu eest tühja taru kaasa kuhu hiljem pesueht itaallased võtsin. Vot need Tartu mesilased andsidki kõige rohkem mett.
Kui ma uuesti alustaks, siis ikka 2- 3 taruga. Enne lugesin kõvasti. Vurri sain kasutatud 4 pööratava raamiga veneaegse, 500.- eest. Esimesel aastal ainult annadki raha välja- kunstkärge vaja osta, suitsik, mask või kombinessoon, peitel, meenõu, sõelad, nuga .. uhuu. Kogu inventar ja see pole üldse odav.
Aga nagu Teele isa ütles- see tasub end ära. Üks asi on mesi, teine asi peale mesilastega tegelemist istuda taru kõrval ja vaadata kuidas nad sebivad. Nagu teraapia kohe. Mõni lendab lähemale uudistama. Nad ju uudishimulikud kui mõni uus asi ilmub. Vaadatakse kohe üle et ega ohtu pole. Lõpuks harjuvad ära. Teinekord mõni noor riiukukk tuleb õiendama. Vot see sumin aias kui õunapuud õitsevad. Mu vana- vanaisal oli ka 12 taru, mäletan uduselt.
Edu sulle.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Alustamine

Kui Sa kohe üldse pole oma käega taru sisemuses nokitsenud, soovitaks esimese asjana leida mõni tuttav mesinik, kes lubaks, koos tema endaga muidugi:)) oma tarude kallal nokitseda. Selle tegevuse käigus saad aru, kas Sinust mesinikku üldse saab.
Kui aga sellist head tuttavat pole, siis tuleb esialgu omapäi katsetama hakata. Leia paar mesindusalast raamatut, algatuseks kõlbavad ka nõukaaegsed, vaata osta.ee-st, seal on vahel. Kindlasti soovitaks võtta kontakti EML juhtfiguuridega, mõndagi kaasaegsemat ja asjalikku kirjandust võib sealtkaudu hankida.
Ja kevadel osta omale 2 - 3 peret. Ühte hankida ei soovita, kuigi algajaid pidi saatma esialgu pime õnn, ei pruugi see alati nii olla ja suurema apsaka puhul oled sellest ainsast perest ilma.
Ning lõpetuseks, perede ostmine on kõige väiksem probleem, kevadel saab mesilased koos taruga olenevalt tingimustest 1 - 3K eest. Suurem küsimus on selles, milline inventar hankida, paari-kolme taru puhul piisab kaheraamisest vurrist, 10 pere puhul poleks paha 4-raamine, soovides aga hakata mesindusega elatist teenima, kulub ära juba 30K ja rohkem maksev vurr.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

soovitus

Kui saa ei ole mesilastega pidamisega kokku puutunud, oleks soovitav osta 2-3 peret ja vähemalt 2 tühja taru. Need on selleks kui tulevad sülemid. Õpinud mesinikud oskavad sülemitest hoiduda, kuid läheb neilgi mõni pere sülemlema. Inventaari soovitan osta möne mesiniku abikaasalt, kelle abikaasa on manala teele läinud. Sealt vöid inventaari saada tunduvalt sootsamalt kui poest. Muidugi vöib se olla veneajal soetatud ja seetötu ei ole rooste vabast, kuid teevad oma töö ära. Mina soetasin endale nii esimesed tarud, vurri, konks peitli suitsiku, ja veel palju muud ki. On inimesi kelle vanemad vöi vana vanemad pidasid mesilasi. Aga järeltulev pölv ei pea neid. siis vöib neil seista kuuriall 20 aastat meevur. Noorem keneratsioon eipruugi teada mida selle meevurika ültse tehakse.
Sealt vöid pool muidu vöi isegi tasuta saada ja sind tänatakse ka veel et kuurialuse rämsust tühjaks tegid . Mesilas inventaarist köige kallim on meevur siis tarud ja siis köik muu. Ilma mee vurita saab kaa esialgu hakama kuid siis ei saa köiki kärgi tarust välja vötta ja meest tühjaks teha. See teine vöimalus on mahla presika mee vpresimine.Sa pressid kärjed kokku nagu õuna mahla teol. Selle alvad omadused on raame ei saa korduv kasutusse panna ja met kipub rohkem kaotsi minema kui vurika. Näiteks presimis riide sisse, jne. EDU MESINDAMISEL.

et mesilastega olen kokku

et mesilastega olen kokku puutunud, mu vanaisal on mesilased ja saadus seal abis käia ja kuna käin Olustvere teenindus ja Maamajandus koolis ja õpin loodusmajandust siis on olnud mesilastega kaa siin kokkupuuteid.
Aga tänan vastuste eest.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetus.

Tõnu L.(rocyt)
Kui on tõsisemad plaanid siis otsi üles Pria kodulehelt pealkirjas nimetatud meede ja tee järeldus.Selline on Euroopa Liidu ja
Eesti Vabariigi tugi alustavale mesinikule.
Teine võimalus on kui leiad investori (vanemad,esivanemad jne.)
võta kurs mikroettevõtlusele.Mikroettevõtluse esimene trepiaste
38000 krooni mesindus saadusite müügitulu 2009aastal.
Esmatingimuseks on FIE-ks vormistamine ja raamatupidamise
korraldamine soovitavalt arvuti abil.
Kui tunned huvi suhtleme.Jänedal on alates 14.02.2009 suur
mesinike ürirus.
Austusega Mart

tänan info eest. Panen asja

tänan info eest.
Panen asja kõrvataha.
Tõnu L.

tänan nõu eest

tänan nõu eest

tänan info ja nõu eest .

tänan info ja nõu eest .