Rähnid

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Lisan siia mõned pildid, kus on näha rähni poot tekitatud avad nii ventilatsiooni, kui ka mesilastele lendamise jaoks. Rähnitõrjeks kasutan tarude ümber metallist võrku siis ei pääse linnud ega ka nugised neile liiga tegema. Peale lindude pidevale toksimisele, mis häirib talvituvaid mesilase on eriti hull mesilaste seisukohalt see, kui rähn teeb 10-15 cm läbimõõduga ava kas külgedele või katusele siis sajab vihm ja lumi otse talvekobara peale.
Lõpuks, kui võrgud on sügisel ümber taru pandud siis mesinik võib talvel rahulikult olla kartmata, et linnud mesilaste talverahu segaksid.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Rähnid, hiired, nugised...

Kuidagi õnnetu mulje jätavad seesugused vahtpolüsteroolist pressitud tarukorpused ja nagu piltideltki näha, ka rähnidele kerge saak. Tuttav soetas samuti trendiga kaasa minnes paari aast eest mõned sarnased korpustarud, sai samuti kõiksugu lindude ja nugistega hakkama, aga siis leidsid hiired va sutikad sellestsamusest vahust läbi muretu ja vaevatu teekonna pesaruumi. Töö kiire ja korralik, ning jaolesaades olid mitmed korpused lootusetult rikutud. Küll vandus omanik tuld ja tõrva, ning ei söendanud enam järgmisel aastal sellesarnastesse oma mesimumme paigutada. Kasutan ka ise klassikalisi puidust korpuseid ja kui ikka mõnel närimishimulisel tahtmine sooja pugeda ja suu meega seks teha, siis tuleb ikka tublisti vaeva näha ja põgusa ülevaatusega avastab reeglina kurinahad enne, kui suuremat kurja on teha jõutud. Samuti ei kipu rähnid ega tihased puitkorpuste kallal oma nokaosavust demonstreerima. Tõsi, mõned lisakilod on seejuures paratamatud, aga kui see välja jätta ja tegemist just suurtootmisega pole, siis leian klassikalised puitkorpused hobikorras mesindamisel igati sama tulemit andvat, seejuures mesimummidele tunduvalt turvalisemat keskkonda pakkudes. Piltide autor tundub aga tegija olevat ja sellisel juhul on loomulikult sellised kerged ja kaasaegsed korpused ainuõige lahend. Tänud vahvate ja õpetlike piltide eest, ning edu kõigile mesinikele uuel äsjaalanud mesindusaastal!
Robi.

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Rähnid, hiired, nugised

See on maitse asi millisest materjalist ja millist taru keegi kasutab, igal on omad head ja vead. Mul pole nende aastate jooksul ei hiired ega ka rotid neile liiga teinud. Lisan vaatamiseks ühe suvise pildi, mis ehk meeled veidi rõõmsamaks teevad. Puidust korpused on täitsa olemas aga nende tõstmiseks läheb kraanat vaja, mida mul kahjuks pole:)

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

nöuanne

Mina kasutan lankstrot raame. Ostsin möned tarud penost. Kuid mul on puitu rohkem kääs. Seega pole mul rähnadega ja teiste närilistega. Kuid kui ma soomes suures mesindus talus psaktikal olin Siis seal kasutati penost, lankstrot tarusid.Seal talvitusid pered 2 korpusel.
Seal oli asi lahendatud nii. Plekist oli löigatud 2 korpuse laiune riba. Siis valtsiti korpuse välis möötmete suuruselt krae ja see tömati 2 pleki serva kokku . Serva sisse oli 2 -4 auku puuritud, millest tömati 2 pleki servad kokku. Servad tömati traadiga kokku ja siis vöeti katus perel maha ja pandi krae ülevalt alla. Katus paigaltatti ja katuse peale pandi ka plek. Pleki krae oli nii paigaltattud , et lennu ava jäi vabaks. Endal ma kasutanud ei ole.
Edu katsetamisel.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Teemast välja

Nii ilus oleks, kui prooviks õigekirjast ka kinni pidada ja sellega näidata austust teiste ja eelkõige enda vastu! Aitäh!

Aga teemasse ka midagi. Mul on esimest aastat penoplastist mõned tarud ja siiani ( sülitame mitu korda üle mõlema õla) pole veel keegi üritanud sisse pugeda, loodan, et nii jääbki. Aga neile, eks rähni, hiire ja muude loomadega peavad silmitsi seisma- jõudu!!!!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

TEEMAST VÄLJAS

Meehaldjas kirjutas:
Nii ilus oleks, kui prooviks õigekirjast ka kinni pidada ja sellega näidata austust teiste ja eelkõige enda vastu! Aitäh!

Aga teemasse ka midagi. Mul on esimest aastat penoplastist mõned tarud ja siiani ( sülitame mitu korda üle mõlema õla) pole veel keegi üritanud sisse pugeda, loodan, et nii jääbki. Aga neile, eks rähni, hiire ja muude loomadega peavad silmitsi seisma- jõudu!!!!

Sori kuid köik ei ole ni targad kui vöibolla sina oled. Mis parata . Ei aka mina iga söna pärast õs kasutama. Kuii mina kirjutan arvan et kirjutan öieti. Minu idee on rääkida mesilastest mida ma tean Ja vöibolla on mönel nendest komentaaridest isegi kasu. Vöibolla on mönel mesinikul möni viga seetötu tegematta jäänud. Keda kirja vead äirivad Jätku need kirja tükid lugematta. Palun mite seda enam ninaalla õõruda. EDU JÄRGMISEKS MESINDUS HOOAJAKS.

Teemasse:)

Kui kõik hakkaksid kirjutama selliselt nagu sina seda teed, mis siis eesti keelest järele jääb? Tekib olukord, kus mina mõtlen ühte ja sina saad aru hoopis teisiti, seega üks paras segadus, ei muud. Selleks me koolis ikka oleme käinud ja käime edasi. Üks asi on arvata, et kirjutatakse õigesti, teine asi on tegelikus. Sama on ka mesinduse käsitlemises. Tore on, kui keegi aktiivselt kommenteerib ja täiendab ülesseatud küsimusi. Kuid siingi on oht, et arvad teadvat, kuidas mesilased käituvad või kuidas mesinik peaks käituma, kuid siingi on oht et tõde on kuskil mujal. Nagu aru võib saada on teemasega tegemist saarlasega, seega võiks sa näiteks Aimar Lauge mesindus loengutes käies rohkem teha märkmeid ja lõppkokkuvõttes paraneks ka kirjutamise oskus.
Lõpetuseks veel niipalju, et arukas inimene õpib vigadest ja püüab parandada ennast, kui keegi vihjab eksimustele siis ei hakka kohe vihjajat parastama ega sõimama! Nii, et kõik on sinu enda teha hr. teemas!

Teemasele

Tead Teemas, mina saan Sinu kirjast väga hästi aru. Sa ei ole ju Eesti keele õpetaja vaid tark mesinik. Alati on Sinu kommentaaridel iva sees. Mina küll ootan Sinu arukaid mesindusalaseid kogemuste vahetusi. Kui keegi nendest aru ei saa siis on küll oma viga.
Ootan huviga Sinult mesindusalaseid nõuandeid.
Lugupidamisega!

Mõtisklus Hr. teemasest...

Olles teemasiseselt juba sõna võtnud, ütleks seekord samuti paar sõna hr. teemase kaitseks, kuna teemakäsitlus suht huvitava pöörde ühe mesiniku kirjaoskusest/oskamatusest on võtnud. Oleme siiski siia foorumisse kogunenud põhjusel jagada vastastikku mesindusalaseid kogemusi ja teadmisi, mitte tõestamaks üksteisele kui kõvad fililoogid me oleme. Nõustun igati eelneva kommntaari autori arvamusega (Mesimati´lt), kes mõtiskleb adekvaatselt ja unustab tsiviliseeritud ühiskonna egolised tõkked, et mõista ühe eheda eesti mesiniku tarkuseivasid, mida ka mina pea igast teemase kirjatükist leidnud olen. Olen huviga lugenud kõiki tema kommentaare ja võtnud neid "väikeseid" keelelesi vääratusi sügavaima huumoriga. Oli ju esimestest kiratükkidest selge, et inimene pole "laksu" all, nagu keegi taaskord kommides väitis. Küsimus on palju sügavamal inimese olemuses ja abivalmiduses, kui ta oma vabast tahtest ja ajast soovib teisi aidata läbi oma aastatepikkuse kogemustepagasiga kogutud teadmiste... seejuures teades, et temapoolt kirjutatu, pole ehk kõige õigemas kirjapildis, kuid teeb seda siiski. Teeb kurvaks, kui avastad kuivõrd eluvõõraks/kurjaks teeb meid vahel tsiviliseeritus või meie haridus... Pole iial haridus üksi veel andnud haritust, samuti nagu tühipaljas teooria pole kellestki ilma praksiseta teinud tegijat. Rännates amazonase tzunglites või austraalia kõnnumaal, kohtad kohalikku shamaani, kes ei oska ei kirjutada ega lugeda, ometi kuuled temaga vesteldes selliseid tarkusi ja iidseid tõdesid, millistest kooliõpetused vaikivad ja tsiviliseeritud maailal aimu halligi pole....ja ükskõik kuidas me oma üleolekut läbi arenenud maailmapildi püüame kujustada, jääme me nendekõrval ikkagi kõigest hallideks varjudeks, sest nemad on teadjad. Mu enda kadunud vanaisa pidas kunagi mesilasi ja jutustas mulle poisikesena kõiksugu lugusid ja nippe nende pidamisest, milliseid ma tänini ühestki raamatust leidnud pole, aga ta ei osanud õigekirja enamat, kui seda teeb teemas...aga ta teadis asju ja oli tegija!
Austagem ja kuulakem ka hallpäid, kui neil on meile miskit öelda, ning unustagem teemaväline kirjapilt, mis ei puutu antud juhul absoluutselt asjasse.

Rahulikku ja sõbralikku suhtlemist kõigile nii sel, kui teistel teemakäsitlustel,
Robi.

Kasutaja Rainis pilt

Vabandust.

Kivid taskus, läbi elu astuda on raske. Need kes Sinu ümber on, on tavaliselt toredad inimesed.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Olgu nii

Väga vabandan, et üldse sõna võtsin. Ei ole mulle probleemiks ka erivajadustega teksti mõistmine. Arvata oli, et minu märkust suures osas peenutsemise, kirjutajale nina alla hõõrumisena, hariduse- harituse mittemõistmise ja enese esiletõstmisena võetakse. Ometi polnud see eesmärk omaette. Mina ei Hr Teemas´ega tuttav pole tema kirjaoskusest midagi ei tea ja seepärast jäi tema kirjutatud teksti lugedes mulje, et ta seda sihilikult teeb(on ka selliseid inimesi).
Kui inimene on lugenud iga päev "teistsugust" keelt, siis Teemas´e tükke lugedes asi paratamatult häirib ja mitte snooblusest. Kui hr. Teemas on terve elu pannud mesilastele talveks lisatoitu näiteks kandilisse söötmisnõusse, äratab tema tähelepanu kindlasti, kui keegi seda ainult ümmargustest teeb?!Kas pole?
Seetõttu püüan ma mõista vajadust sellise keele tarvitamise järele ja Teemas ehk püüab mõista seda, kui mina soovin oma emakeelt lugeda sellisena, nagu üldised normid seda ette näevad.
Ei tule tema ega minu mesindushooaeg sellest halvem ega parem

Pole häda midagi Meehaldjas

Hr Teemas oskab märksa korrektsemalt kirjutada - tõestust pole vaja ju kaugelt otsida - näited on siinsamas foorumis üleval ... Mesindusteadmisi paistab tal pisut ka jaguvat - nii, et las siis jätkab omade kirjutistega (või teeb seda tema eest vahepeal keegi teine ? Wink ... )