Veel üks algaja

Kasutaja erko pilt

Tere foorumlased.
Nagu lugeda võib liigub siin foorumis nii algajaid kui tegijaid.
Kuna kuulun esimeste hulka,siis siit ka suht otsekohene pöördumine,et kas on nõus mõni vanakooli mesinik jagama elutarkust ja kogemustepagasit läbi praktiliste ettevõtmiste, sest siiras soov ja tahtmine sellesse valdkonda siseneda on suuremad kui magamistoas olev kirjandusevirn Smile Lahtine pea ja praktiline kogemus on aga olulisemad kui 10 loetud raamatut ja kuna mesinduse eriala meie haridussüsteemist pole ka leidnud, siis ei jäägi muud üle kui loota et leiduks praktilise koostöö võimalus kusagil lõuna-viljandimaal (näiteks)Smile
Aadressile issu@hot.ee oleks ideed ja ettepanekud oodatud.
Saatusekaaslastele siis sutsakat tagusmenti Smile
Ja mesinikele -- hmm...mida teile soovidagi -- äkki siis meerohket aastat Smile

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

algajale..

Ma just vanakooli mesinik ei ole, vähemalt enda arvates. Kui sa Lõuna Viljandimaa mesinikest kedagi ei leia siis võime veidi seda teemat arutada, näiteks minu mesila paikneb Valgamaal. Kui täpsustaksid kohta võin mõnele sealsele suuremale mesinikule soovitada. Ideaalne on kui saaksid terve mesindushooaja korralikus mesilas olla (tean seda, kuna olen samuti alustanud ja olnud paaris mesilas praktikal, see oli veel see aeg kui Olustvere koolis mesindust õpetati) siis tekib ülevaatlik pilt tervikust ja kas see amet või tegevus ikka meeldib. Muidugi esmalt peaksid enda jaoks välja mõtlema, mis tasemel mesilat soovid luua, kas hobi või midagi enamat? Muidugi peab arvestama, et mesinikuks, selle kõige õigemas tähenduses ei saa kohe ja kiiresti, kõik võtab aega ja tugevalt tahtmist peab olema. See on väga oluline. Ehk aitab see ka tesi alustajaid.
Edu seniks!

Kasutaja erko pilt

algaja

No hetkel veel kedagi siintkandist (täpsemalt siis Abja) leidnud pole Sad ,samas ega pole ka otse kellegi poole pöördunud sooviga,sest eks mesinikegi ole kindlasti erinevaid -- kes nõus võibolla mingist missioonitundest antud valdkonna vastu nõu ja jõuga tarkust jagama -- teised jälle võibolla veidi eraklikud,kes ei soovi näiteks konkurente tekitada (seda enam kui huvi mesinduse vastu suurem kui lihtsalt hobi).
Ideaalis näeksin ka ise parima variandina olla hooaeg mesilas -- niipalju kui eelarve lubaks -- kui just ei õnnestu hooajaks (näiteks) mesilasse suisa tööpõld leida.
Samas väikemesilas (mida olen siinkandis leidnud mõned nii kuni 5 või 10 taru) ehk ei saaks seda tegelikku ettekujutust mesindusest (selle suuremas tähenduses) -- alates seal ema kasvatusest kuni haiguste tõrjete või inventarini välja. Aga samas selge see et ega siis hooajaga ka mesindust kui sellist selgeks õpi -- nii sinislimne ma nüüd ka pole Smile -- lihtsalt ilma põhjaliku kogemuste - ja teadmistepagasita sellesse valdkonda sisse tormata on ka suht riskantne.
Seega meiliaadress issu@hot.ee endiselt ootamas Smile -- ei tahaks küll ise hakata mesiniku juurest mesiniku juurde päris jooksma hakata, et kuda see ja kuda see -- seepärast ka pöördumine,et kellel soovi või vajadust hooajal abikäsi omada Smile
Seniks head valmistumist hooajaks.
Erko

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu soovitus

Ma pole suur mesinik kuid tean et üks hooaeg mesiniku kääal töötada on väga kasulik. Minul oli vöimalus ainult 2 kuud olla. Seetõtu tuji palju kaa omal nahal järgi katsetada. Seda ära mötle et kui oled 2hooaega mesiniku kääal öpinud et pärast vigu ei tee, teed ika. Tavaliselt akad uusi lahendusi katsetama ja mis ei pruugi önestuda.
Selge on see, et teed vähem kui saa pole mesiniku kääal olnud. Ma arvan et ühest hooajast piisab. Ja siis alustad ise. Kui aga küsimusi tuleb pöördud juba küsimustega sinna. Muidugi vöid suur mesiniku körvalt ka 2-5 mesilas peret pidada kus vöid teha kuidas tahad seda paremini õpid. KÖIGE PEALT TEE KINDLAKS KAS SAA MESILAS NÖELAMIST KANNATAD. Sest on inimesi kes on tahtnud sellega tegeleda kuid ei kannata nöelamist . Näiteks on üks hullemaid assju kui pärast nöelamist paistetab kael kinni vöi muud alergjad. KUI KATSETAD SIIS KELEGI TEADJAMA JUURES OLEKUL KES OSKAB ABI ANDA. Aga muidu tere tulemast mesinikuks. Edu sulle.

Kasutaja erko pilt

viimane mälestus "surakast"

viimane mälestus "surakast" oli laastukatust lüües mis asus täpselt lennuteel Smile))
käis pauk täpselt kahe silma vahele ja olin enam kui kindel et nüüd päev-kaks naist ei näe Smile
aga oh seda rõõmu kui ootasin ja ootasin, et millal siis naine kaob -- aga ei kadunudki Sad
kuid samas ka kolleeg,kellel mõni taru,üldjuhul talub nõelamist,siis paarikümne pauguga hakkas temalgi pilt virvendama -- aga nii extreemset katset ma nüüd ette võtta ei julge Smile)
seega sel põhjusel plaani esialgu maha matta ei tahaks Smile
jaksu.

lohutuseks

Lohutuseks võin öelda, et isegi siis kui on allergia, ei tasu veel mesindamise mõtet maha matta. Tean üht meest kelle jaoks mesilased on väga tähtsad (mitte rahalises mõttes). Temal oli allergia ja paiste ta läks ka loomulikult ühestainsast nõelast. Ta ei jätnud sellepärast mesindamist katki ja mingil momendil kadus tal see allergia ära.
Kellel aga allergia on, eks ta peab vastavad tabletid ligiduses hoidma, senikaua kuni allergia ehk ära kaob. Niisama lihtne see ongi.

Lohutan ka

Minul nüüdseks pea 30aastat tagasi oli samasugune häda . Praktikal olles nagu matsu sain olid silmad kinni 2päeva ! Kui juba nägema hakkasin sutskasin mesilasga juba ise. Kuu aja pärast enam paiste ei läinud !Kuigi vahepeal mesilastega pea 20 aastat ei tegelenud , oli immuunsus mürgi vastu alles .