TÜROX tarud

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Hiljuti ilmus mesi.ee kuulutuste hulka ka müügikuulutus Türox taru kohta. Otsisin internetist nii Türox kui Tyrox, ent tulemusteta need otsingud jäidki. Saatsin meili kuulutajale, ent selle peale sain vastuse, et lisainformatsiooni saamiseks tuleb helistada. Huvi oli tookord olemas, ent asi tundus juba nii kahtlane, et jätsin asja katki. Huvi poolest küsin siiski siin üle, et kas kellelgi on olnud kokkupuudet antud tarudega ja mis nad endast kujutavad?
Ette tänades!
Mart

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

tarud

Vaata paar teemat tagasi "RÄHNID" seal on Jaanus pannud paar pilti neist tarudest.

Türox=Styrox

Ehk siis on tegemist nö vahtpolüstüroolist tarudega, või penost, või kes kuidas on harjunud kutsuma... Kui huvi suurem - trüki google otsingusse: styrofoam (bee-)hives ja juttu jätkub kauemaks Smile.

Styrox

vahtpolüstüreen, rahvakeeli tuntud ka kui penoplast, vahtplast, (vaht)polüstüreen, (vaht)polüstürool, valge plaat ja STYROX

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Nojah. Kui Styrox, siis on

Nojah. Kui Styrox, siis on selge. Millegipärast jäi seos tekkimata.
Tänud vastamast!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

türox taeud

Türoks tarud . Mina nimetan penoplast taruks. Lühend peno tarud. Peno tarudel on üks väga hea omadus vöreldes teiste tarudega. Nimelt ta on köige kergem taru mida ma tean. Kui korpus taru korpus on met täis tasid praktiliselt ainult mee raskust. Teistel tarudel (korpus tarudel) pead peale mee ka korpuse raskust tassima.
peno tarul on aga kehvad omadused ka. Näiteks närilised löhuvad kerge vaevaga tarusid (talveti). Selleks tuleb
talveks plekist või traat võrgust kraed korpuse ümber paikaldada ja katusele kaa. Kui aga ise täis korpuse maha pillad on enamasti tükid. Seal pole enamasti mötet liimida .Tuleb uus osta. Üks koht kust saab neid tellida ia osta on http://www.mesitop.ee/p1.htm . sealt saab lankstrot raami tüüpi tarusid ja ka peaaegu eesti raami tüüpi .Köik on korpus tarud .Seal on ka muud inventari. Kuid mul on kogemus et pik oote aeg .Tean ühte kohta veel kuid tal ei ole kodu lehte.