Algaja mesindaja

Kasutaja linx31 pilt

Kuna alles hakkan mesilat rajama siis oleks selline küsimus, et millal oleks põhja eestis võimalik osta peresid ja kellelt.
Vahur Talimaaga oli küll Kraini emadest juttu aga kas peresid ka keegi müüb ja kui siis mis hinnaga ning kas eelnev broneering on ka vajalik?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Algaja mesindaja

Tuleb mitmest asjast aru saada. Esmalt pead ostustama, milliste tartudega sa mässama tahad hakata. Korpusega on kindlasti soovitatav otsida endale mõni vanem mesinik abiks. Teisalt korpustarudega on see jama, et koos peredega müüakse neid väga väga vähe. Paljud väikemesinikest ei kasuta neid veel kahjuks.
Kui otsustad aga lamavtarude kasuks, siis nendega on kergem. Kevadel ikka mõni mesinik on manalateele läinud. Ja seega on lootust saada kevadel mõne mesiniku täis varad mesinduse osas. Tegu on siis loomulikult tavaliselt "puhtatõusliste krantsidega" seega on soovitatav vahetada emad välja. Sest vastasel korral mässad sa pool suve sülemitega.
Emade osas soovitan rääkida ka Foorumist kasutaja Jaanus'ega. Sest ise soovitan soojalt itaalia emasid. Super pered tulevad sealt, mis ei ole algajale väga ülejõu käivad ega kurjad, saagi osas väheke nõrgemad kui kraani, kuid selle kompenseerib see, et nad pole tigedad.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesindus varustused

Mina suunan sind mönele lehele kust saab infot mesindus tarvete teoks vöi ostuks . siit saab infot kuidas saab ise mee vurri teha või päikese vaha sulataja vöi muu asjad. http://www.beesource.com/plans/index.htm kui aga tahad osta on sellineleht http://www.mesitop.ee/ vöi http://www.paradiisimesila.ee/ KUId soovitan jääda eesti raami möödule. Miks? kui sa ise ei lähe vaha vahetajate juurde on sul palju lihtsam kunts märgi saada. ja jääb tööd natuke vähemaks. Mul on lankstrot raamid. kuid teised mesinikud on mul eesti raami möödudel. Kuna me tellime koos vaha vahetuse kohale ei jää mul üle muud kui kaa eesti raami möötus kuntskärge vahetada ja pärast ise öigeks löigata. Se on töömahukam kui ei pea seda tegema.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Kunstkärg

Langstrothi raami kunstkärge saab vahetada Luke Vahavabrikus Tartumaal. Hr. Taim käib üle eestimaa kunstkärge vahetamas ja müümas suurematel mesinduspäevadel. Alati saab kohapealt järgi küsida vaha vahetamise võimalustest Vahavabriku telefoni numbrilt 7349960. Viimati oli vaha vahetamise hind 25kr/kg.

Kunstkärje tegijaid on veel

Tsiteerin ajalehte ''Mesinik'' nr4 2008 aastast.

SERMESTO OÜ on registreeritud ja VTA (veterinaaramet) poolt tunnustatud mesilasvaha käitlemise ettevõte, kes valmistab mesilasvahast kärjepõhja.

Tundke huvi!

Telefonid 55691737
ja õhtuti 6079490
E-post mesilatalu@hot.ee
Tegevmesinik Sergei Kozlov

Pronksmedal (100p.)

Veel on...

Väga hea pood Võrus vist oli Kreutwaldi 113. Roosa maja lonna poolt minnes vasakul enne raudteed.Tel. 5042377. Pole ise küll sellel aastal sinna jõudnud.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

to:linx31

Kui oled juba "kraini usku" siis edasine pole sulle, aga muidu soovitaks naabermesinike juures ringi vaadata mis värvi mesilastega neil tegemist on ja vooluga kaasa ujuda.
Värskenda oma soovi meilaste ostu kohta pidevalt ja jaanpäevaks on nad sul olemas.

Edu. Kalle

Aasta mesinikPronksmedal (100p.)
Kasutaja Jaanus pilt

Mesilased

Kindlasti pole vajalik broneerida, kuid mais-juunis võid uuesti mesilaste kohta küsida. Mõnel mesinikul on neid alati üle.

Kasutaja linx31 pilt

Tarud

ALLES ALGUSES
Tere,
Lamavtarusid olen nüüdseks ise 3 tk. valmis ehitanud. Tahaksin proovida aga kohe mõlemal rindel nii lamav - kui ka korpustarudega.
Järvamaal pakuti korpustarusid eesti raamile väljast OSB ja seest vineer - kas see aga liig raske ei jää ja kui näiteks tahaks osta langstrothi korpuseid (STYROX) siis kas keegi oskab soovitada peale paradiisi mesila ka kedagi teist.

Terv,
Heiki

Kasutaja linx31 pilt

mesilased

ALLES ALGUSES
Tere Jaanus,
Tänan vastuse eest.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Tarud

Mina soovitan kindlasti korpustarusid! Põhjuseid on palju. Töömahu kokkuhoid mais-juunis ja puhastuslennu ajal, vähem igasuguseid jubinaid ( vahepulgad, vahelauad, kattematid, küljematid, kärgede hoidmis kapid/kastid).Vanemad mesinikud soovitavad alati lamavtarusid. Samuti soovitati minule kunagi. Ei tea miks!? Kui proovid ühe korpustaruga siis parem ära proovi üldse. Veel soovitan ühte tüüpi raame kasutada.

See aasta kaovad minu mesilast viimased kaks lamavtaru, lähen täielikult üle langstroth tüüpi tarudele.
Tarusid saad www.mesi.ee lehe pealt kuulutusi uurides. Helista kuulutustel olevatele numbritele. Või ehita ise, see polegi nii raske kui võiks arvata. Enda kogemustest tean rääkida. Kasutasin 30x30 prussi, 4mm vineeri ja soojustasin kas penoplastiga või villaga.

Sügisene pilt minu tarudest (20.10.2008) www.hot.ee/alfalfa/IMGP0513.JPG

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Algaja mesindaja

Algaja mesindaja
Alustamiseks on tarvis selgeks teha miks rajad mesila(tulu teenimiseks,põldude tolmeldamiseks,sumina pärast,lastele oma mee
pakkumiseks jne.)
Kas tunned hirmu mesilase ja nõelamise ees(hooldad mesilasi
"kosmonaudi ülikonnas"ja kinnastega või ilma).Esimesel juhul loobu
kohe.
Kas rajad mesila Euroopa Liidu kaasfinantseerimisel või ilma.
Ise kasutan soome papist eesti raamile valmistatud ruudukujulisi
korpusi.
Edukat armsa mesilasrassi väljaselgitamist.Mett annavad nad
kõik, kui on nektari korjet.
Austusega Mart

Venekeelsed koolitused???

Ma tahaks teada kas kusagil Eestis tehakse venekeelseid koolitusi või praktikume algajatele??? Ma olen proovinud käia eesti keelsetel koolitustel, kuid on väga raske arusaada, sõnad on väga spetsiifilised.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere, Mina näiteks otsest

Tere,
Mina näiteks otsest hirmu ei tunne nõela ees kuid "Kosmonaudi ülikonna" tõmban ikka selga, kätte paksud kindad ja ette korralikult kinnitatud mask. Nõel lihtsalt on ebameeldiv minule. Tööd saab teha ja nõelata saamise ohtu pole. Eelmisel aastal olid mul esimesed mesilased ja sain rohkem kui 20 nõela -ei meeldind! Korraliku varustusega hoopis hõlpsam teha -vähemalt mina arvan nii.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

kosmonaut

Kasutan ka ülikonda, saan 100% keskenduda

Pronksmedal (100p.)

Kõige parem vast ....

küsida Aleksander Kilgi käest. Temal vast infot üle Eesti. Vanast tegi Tallinnas venekeelset koolitust Lembit Sirge. Viimastel aastatel pole Lembituga aga üritustel kohtunud. A, Kilgi telefon 5293589