Võidemesi

Kirjandusest "Praktiline mesindus" lugesin võidemee valmistamist segamise ja ka juuretise lisamise teel. Segamise kiiruseks on seal märgitud 50 pööret/min. Vesteldes mõne mesinikuga, kes on ka seganud, olen saanud erinevaid kiirusi. Soetasin omale sellel eesmärgil taignasegaja. Kas jagaks keegi kogemusi milliste riistadega valmistate võidemett Teie, kui kiirus on suurem, mis sellega kaasneb? Minu mesila koosneb 10-12 perest.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

võidemee valmistamine

Olen kasutanud 2-te võimalust:

1. suure kasepuust isetehtud pudrunuiaga paar kolm korda päevas umbes 5 min korraga.

2. aeglaste pööretega elektridreli otsa pandud spetsiaalse r/v spiraaliga, samuti 2X päevas.

Kolmas võimalus tuleb tänavu, spetsiaalselt selleks ehitatud täisautomaatne segaja, pöörded õnnestus saada ca 80rpm/min. programmeerin ilmselt samuti paar tsüklit päevas, nii 0,5 - 1 tunni kanti päevas.

Ja veel, siiani on tehtud kõik võidemeed ilma juuretiseta, tänavu proovin ka selle meetodi ära, ehk saab kiirem ja parem.

pasta

Kui palju pöördeid ei olegi kõige tähtsam . Kui keerutate naela siis võib trelli pöörded põhja penna, aga kui on mõni tösisem harkjalg tünnis siis pöördeid tunduvalt vähem. Mul on 2800 pööret mootoril ja läbi 1400 kordse reduktori teeb 2 pööret minutis, mootori võimsus on 0,08kw (see võtab vähem voolu kui pirn laes). Programm on iga 4 tunni kohta 15 minutit segamist. Tünni mahub 100kg mett ja vedelast meest saab pasta 7-10 päevaga olenevalt ümbritsevast temperatuurist. Kõige toredam on asja juures see, et voolu nagu ei lähegi.
Talvel, kristalliseerunud meest pasta tegemine on hoopis midagi muud.
Edu. Kalle

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

segumasina reduktor

Kalle ole hea ja avalikusta, kus paganama kohast Sa sellise vinge reduktori said??? Mul on süsteem küll enam-vähem olemas, aga selle mehaanika tegumoega pole veel eriti rahul. Esimese meeni on veel aega nii et jõuaks kohendada küll.

reduktor

Kui nüüd ausalt kõik üles tunnistada siis pole mul aimugi millise treipingi või tanki küljest see pärit on.
Kere peale on kirjutatud, et sdelano v cccp ja aastaks1977. Nii et paras muuseumi eksponaat ,aga väljanägemine on särtsakas.
Aga kui kaasaegset tarvis siis on neid ka saada. Klõpsi otsingusse reduktor ja siis valid vahendaja.

Täielikult valmis segaja saad "SWIENTY" -st.

Edu. Kalle