Puhastuslend

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tere,

Kas on normaalne , et mesilased ei ole veel tulnud puhastuslennule?

Vahepeal mõni jalutab lennulaual ja suundub seejärel tagasi tarru.

Aitäh

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Mida varem ja kehvema ilmaga

Mida varem ja kehvema ilmaga tulevad puhastuslennule, seda kehvem on olnud talvitumine. Terve, hästi talvituv pere alles hakkab talveunest ärkama.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

puhastuslend

Minu mesilas tegid eile kõik pered puhastuslennu suuremal või vähemal määral. Päike paistis järjest üle tunni ja temperatuur viludas oli +6C kella 13 ajal. Vahetasin korpuste põhjad. See aasta on mesilased väga hästi talvitunud, põhjad on kuivad. Lahtiste põhjadega korpustes talvitunud mesilasperedel  oli alla 100 surnud mesilase( parim oli 60 surnud mesilast). On peresid kus langetist liiga palju. Põhjus on tõenäoliselt puudulik ventilatsioon pesa alt. Toiduvaru ei kontrollinud, ootan soojemat ilma. Tugevad pered kasvatavad hauet üle kuuaja. Mõni juba veebruari kuust. Sügisel jätsin ühe pere kaalu peale. 20 oktoober kuni 27 veebuar oli kaalu vähenemine -5,6 kg ja kuni 27. märts veel -0,85 kg.  Praegu on penoplast taru kaal 20,65 kg. Arvan, et sellest pool on vähemalt pere toiduvaru.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

puhastus

Sooja nagu juba võiks olla piisavalt aga tuul on meil küll vali. Ehk ongi viimane põhjuseks , miks nad välja ei tiku.

01.04.2009

täna lendasid juba kõik puhastuslennule

äsja sai just targematega

äsja sai just targematega nõu pitadud ja arvati ka sama, et ilmad liiga tuulised. Oleneb muidugi taru asukohas. Näiteks mõne kuuri/maja vahetus läheduses on soojem ja samas ka vähem tuuline ja mesilased teevad ka varem seetõttu puhasuslendu.
*tarule vali selline koht mis meeldiks ka enesele ( näiteks kuhu saaksid päiksepaistel pingi panna ja seal mõnusalt piipu tõmata:)
Ise olen noor mesiniks kuid pidevalt arutlen siin nende teemade üle tuntumate mesinikega.
Veel siis juttu... kui tarud juhtuvad olema liigse tuulise koha peal ja kui ei ole soovi varajaseks puhastuslennuks aseta taru ette mõni eterniidi plaat, et päike ei ajaks mesilasi petlikult jahedal ilmal tarust välja. Näiteks puidu temperatuuridest: Kui väljas on viludas +6 kraadi ( kõik tarude temp on võetud põhjapoolesemast küljes ja ps! puidu seest 5mm sügavusest) Rootsi punane- kui muidu viludas +6 siis taru põhja küljel +9,22-9,48, kadaka värvi roheline immutatava värviga peaaegu +7 , mere sinine aga +6,2-6,3
( kõik tarud on värvitud eelmise (2008 aasta kevadel ) uuring/mõõtmine toimus valgamaal 2.aprill.
Kõike kaunist algavaks mesindushooajaks

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Täna pühapäeval oli väga

Täna pühapäeval oli väga usin töö. Ei tea mida nad nopivad praegu?

Sapapuu

Sarapuu põõsates oli neid näha, vedasid usinalt tarru, leppasi uurida polnud aega.

Pronksmedal (100p.)

Aasta 2012.

Tere.
Jätkan aastate tagust teemat.Midagi pöhjapanevat ei ole.
Eile,22.02.2012 väike puhastuslend ühes tarus.Hukka said natuke.Lumi ümberringi.
Päev oli päikseline ,paistis otse mesipuude peale.Korpustarud ,vineer,peno.põrandapapp,katus täielikult peno.Raamide peal 25mm puitvill plaati.Võrkpõhi.
Aimar Laugel  oli ka päev paar tagasi puhastuslend.
Silver
Teen väikese täienduse. 20 min peale minu postitust tuli tuttav mesinik .Ka temal oli olnud eile kahest tarust mesilased väljas. Temal eesti lamavad. lennulauad olid ülespööratud ja ka kuuseokstega kaetud.

eelmine aasta oli

eelmine aasta oli sitalkäimine 03.03. sel aastal veel vaikus ainult sumisevad.vaatasin oma paberitest et tarupöhjad  vahetasin 15.03 ja ilm oli soe päike paistis.mul on lauge korpused.ahjaa,nugis hakkas tegutsema 20 03 paiku,nii et  olge tähelepanelikud.

Pronksmedal (100p.)

Jah..

ka minul käis eile 2 peret väljas. Ei osanud karta- ees alles eterniitplaadid ja lumi aga pressisid vahelt välja.Kuna tagasi ei osanud minna siis 40-50 jäi lumele. Täna avastasin.
Talvitumine tundub edukas olevat.Isegi karude käest päästetud 3 raamine elus. Homme võtan plaadid eest ja ajan lume laiali ning kahtlastele meeraam lapiti peale või kandipäts.Tänavu on mõlemat
varutud.

Talvitumine

Karl Kehrle (mesinik, kes aretas buckfastid) on määratlenud mesilaspere hea talvitusvõime kui mesilaspere suutlikkuse pikema aja jooksul kuni soodsate ilmadeni (tº ≈10º)  puhtalt hakkama saada ilma puhastuslennuta ja pere ei reageeri temperatuuri lühiajalistele tõusudele. Ka haudmekasvatus peaks algama selleks sobivate ilmade saabudes (õietolm).

Liiga varajane puhastuslend pole hea. Mesilastel on võime näha UV-valgust ja et see lumelt tagasi peegeldub, siis mesilased ei suuda eristada lund ja taevast. Mesilased kõigusoojastena jahtuvad lumel kiiresti ja kui nende kehatemperatuur langeb alla 10º C, siis ei ole nad suutelised enam lendu tõusma ning kangestuvad.

Kõige parema talvitumisega on tumemesilased, neile järgnevad krainid ja kõige viletsama talvitumisega on itaalia mesilased. Buckfastid on üldiselt hea talvitumisega aga mitte kõik, sest asjaarmastajad on neisse lisanud mitmesugust kräppi.

Uurisin ka söödakulu vaatlusmesilates. Vaatluspere kohta peaks olema teada mesilaste tõug, nüüd pidin selle ise tuletama ja buckfastide vaatlusperet polegi. Kraini peredel on ajavahemikus 01.10 – 20.02 kulunud 6 kg sööta, itaallastel  12 kg. Vaevalt, et itaallaste pered päris kaks korda krainide peredest suuremad olid, pigem on nendes juba ammu haue sees. Kus on haue, seal on võimalus varroalestade paljunemiseks.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

tarukaalust

Hr. honeybee, oleks kena kui Te ei üldistaks. Minu tarukaalul pole kindlasti itaalia mesilased. See pere pole suutnud talvitumist alustada kes teab mis põhjusel. Ainus nende rahulikum kuu oli november. Pere ise katab 2 langstroth korpust 2/3 ulatuses. Selle sama pere ema õed on siiani ilusti kobaras ega pole välja kippunud.  2009-2010 tegin talvesööda kulu kaalumise, tulemused on sellel lingil . Kuna see kaalumine on töömahukas ja vajab abikäsi, siis pole seda rohkem saanud korrata.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Lendasid juba 20 veebruaril

üks pere käis puhastuslennul juba 20 veebr. peale seda rookisin kõikil lume eest ära ja 23 kuupäev oli varjus +4,2 sooja ning mummid kõik väljas asjal .

tarukaalust*

Mis mõte neil vaatlusmesilatel siis üldse on, kui me ei tea millise mesilastõuga on tegemist ja tarukaalu näite ei või tõsiselt võtta? Kuid ma kasutasin itaallaste söödakulu tuletamisel ka RK vaatluspere andmeid, seega tulemustes midagi ei muutu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Apiturism

Vahva Jaak....teed rõõmu oma paindliku mesindusega- mõtlen siin kohal seda lapiti raami. Muide Sulle-mulle hästi tuttav kraadiga putukateadlane ütles esimesena, et tal munes ema selle lapikuti raami sisse! Mul nüüd seda ka mitu korda juhtunud, ema muneb ju siis taguots taeva poole, kusjuures haue - tihe - normaalne! Vinge ju!
Austatud Jaak võta oma koolitustele APITURISM kah sisse .....mesinädalad/honeymoon ja 10 võimalust/ lähenemist sel teemal.....leian , et APITURISM on täiesti APIMONDIA teema, millest saavad kogu maailma mesinikud aru!
Parimat kevadet!