haigused

Pronksmedal (100p.)

kuidas pered talvitusid, muidugi natuke vara veel küsida sest eile 1.aprillil tegid mul alles osalise puhastuslennu. paistab, et elasid normaalselt talve üle.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

perede talvitumine

Perede talvitumise kohta saad kindla vastuse siis kui talvitunud mesilased on vahetunud noorte mesilastega. Siis nääd kas ja kuidas talv on neile möjunud. Muidugi nääb ka langetisest kuid siis ei tea kes kui kaua veel elab.On aastaid olnud kus mesilased on puhastus lennu ära teinud.  Alustasid mesilaste kasvatamisega,ning tuli selline külm et ei jöudnud hauet soojendada ning tömbusid kobarasse. Seega on start vaevalisem, ja pered kipuvad nörgaks jääma. Pöhjus on selles et talvitunud mesilaste eluiga hakkab ottsa saama ja seega on vähem mesilasi kes noori mesilasi kasvataksid.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Talvitumine

Ei saa kurta, kõik 3 pere on heas seisukorras aga jah.. eelmisel aastal läks peale puhastuslendu külmaks, tuli lundki. Ülevaatuse ajal paistis kõik korras olevat. Langetist polnud ülearu, sööta oli järgi. Meil on "kontinentaalne" kliima, loodus 2 nädalat maas. Päeval 15 kraadi sooja, õunapuud õitsevad ja öösel langeb äkki -5- ni. Kõik tekid on veel hoolsamalt peal kui talvel et haue ei jahtuks.