Meevurrid - cccp aegsed kuidas neisse suhtuda

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

            Teada on, et cccp aegsed meevurrid on Eestis üldlevinud. Sooviks teada, kuidas teised mesinikud neisse suhtuvad. Teema selles, et viimasel ajal on minu juurde tulnud vanemad inimesed, kes kardavad uusi vurre, nagu oleks poest ostmisel mingi suur nuhtlus kaelas. ( samas vanast veneaegsest vurrist küsitakse isegi kuni 1500-2000eeki jultumusega, kui samas tänapäeva odavama otsa omad algavad 4000st.  Tekkis küsimus, et kas siis see hirm poest ostmise ees ja "odavamalt saamine" tasub end ka ära---  samas rikkudes inimese tervist.)

Teema nimelt selles, et enamik cccp aegsetest vurridest on tehtud tsingitud metallist ja raudäärtega. Oma viimase 15a jooksul on minukäest ka neid mitu tk. Mesindusega alustades olin sunnitud seda kasutama. Mäletan veel kuidas teda sai pestud  jõhkralt, kuna ta oli oksudeerunud ja plekk ja vurri labad mustaks läinud.  Mõned aastad hiljem sai soetatud alumiiniumist vurr mida küll ei pidanud nii tihti pesema, kuid ikkagi on tänapäevaks ebasobiv. Nagu ma aru olen saanud on tänapäevaks "ebasobivateks" meevurrideks nimetatud juba mõlemad nii tsingitud kui alumiiniumist -- tekkis küsimus, miks rahvast sellest ei teavitata -- selle kasutamise ohtudest. (a'la, et on mürgine).            

Saan küll aru, et eestlane on küüniline avama rahakoti raudasid, kuid miks kuradi pärast ei taheta aru saada, et nad tuleks väljavahetada uute vastu ja vanad praktiliselt kuusakoskisse saata.  Kõige vapustavama üllatuse sain siin täna, kui külastasin ühte suuremat mesiniku (kellel 150 peret) ja ta oli 4  vene vurri (õnneks küll alumiinist mitte tsingist) ümber ehitanud elektrilise mootori peale ja väitis, et ega see vurr ikka kedagi ära tapa, tema küll seetõttu uut ei osta. 

Seetõttu tegingi teema, et uurida milliseid vurre kasutavad siinsed foorumikaaslased.  Üldküsimusena tekib tahe küsida, miks ei räägita (isegi foorumis) neist asjadest mis on keelatud.

Ehk olen mina hoopis valesti aru saanud ja "kõik on lubatud"

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mee vurr.

Minu teada on praegu EEsti riigiseadustega nii, et keelatud on tsink ja alumiinjum vuride müük kaubanduses. kuid keelatud ei ole  nende kasutamine  (veel).Selge on see varsti se muutub (millal se tuleb ei tea). Selge on see et mesinikud  vaatavad kuidas kokku oida (kui mesindus varustust ostetakse). Välja vahetatakse siis kui se neile enam ei sobi( näiteks  kui peresid läheb nii paljuks et ei jöua  enam sellega vastale.) Selle vastu ma ei vaidle et cccp vurid mürgised on kui mürgiseks saab mesi minna siis kui jätad mee vuri ja ta hakkab reageerima. kui aga mee vurist kohe läbi söela säilitus nöuse jookseb ei jöua ta reageerima hakkata. Muidugi tuleb iga öhtu puhtaks pesta, et ta ööga ei reageeriks. nöuka ajast vuri vöid saada 0 -2000 kroonini kuid tänapäevased vurid  ilma mootorita  algavad 5000kr ja mootoriga 15 000.  löppu pole indadel näha. Kui mesinik algab mesindamisega  KIPUB TAVALISELT  1 -  10A LAPSE AIGUSED OLEMA.  vöib isegi olla et maksab peale et ültse mesindada.   Mille eest sis se uus vur ostetakse???   On ka inimesi kellel joppab .  Mina kasutan tsink vurri.

Kallid mesinikud, ärge

Kallid mesinikud, ärge laske igasugu lolle oma mesilasse.,kes teab mis nakkusi võivad levitada.
Aga enne uue vurri ostmist võtke Eesti Energiaga ühendust ja garantiikiri, et kas teil on ikka piisavalt volte. Elab ja töötab enamus mesinikke ikkagi maal ja sinna jõuab elektrist viimane pära. Uued elektrilised oma elektroonikaga on ikka piisavalt kapriised, et vana vene elektroonikat taga igatsema hakata (guvalda, lom ja joptvuju mat).
Kas on mõne mesiniku nekroloogi ka kirjutatud, et suri kõrges vanuses vurri mürgitusse.

Edu mesindamisel.
Roostevaba meevurri omanik.

ai riid ö lott..

need cccp-aegsed vurrid lastakse enne kasutamist vahaga üle; endal roostevaba 2-e raamiline,3700.- maksis 2005 aastal. ilusat lennuilma!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

meevurr

Ma loodan, et sa minu kohta "loll" ei öelnud. Ma olen piisavalt peapesusid saanud, mistõttu tean ka kuidas minna teistele külla, kuidas peab eelnevalt tööriided ja muud vahendid olema desinfitseeritud. Kuid teema tundub, et asi hoopis selles, et tuntakse hirmu selle ees, et mesinikud ei taha näidata, kui vaesed nad on ja mis tehnikat kasutavad. Mesinikele meeldiks vist hoopis see, et keegi neid ei tülitaks ja nad saaksid "utoopilistesse kõrgustesse" kirjutada mee hinnad ja nutta, et vähemaga ei ela ära.

See elektrivurri teema tuli juhuslikult sisse, see ei olnud mul eriti plaanis. Rohkem tahtsin rõhutada tavakasutuses olevate käsivurride peale. Et miks kuradi pärast neid ei taheta välja vahetada.  Tahetakse "vana rasva" peal edasi ajada ja uuendustest minnakse  suure kaarega mööda.

Isiklikult peab tunnistama, et kasutan roostevaba vurri  ning plaanis üks vurr seeaasta juurde soetada ka langstroht raamide tarbeks.

 

 

 

 

 

 

Mesilased turvadeks.

Kohe "kadedaks" teeb kui mesinikul iga raamimõõdu jaoks eraldi vurr on.
Mesinike vaesusest räägib juba see fakt, et mesilased kõik vanadusse või invaliidsusesse surevad, muud põllumajandusloomad lõpetavad oma maise eksistentsi enamuses tapamaja kaudu inimese toidulaual.
Ma muidugi ei kutsu ülesse mesilastele tapamaju ehitama vaid vanemad mesilased kellel tiivad juba kulunud ,
võiks turvateenistusse asuda (nõelad veel teravad ja mürki piisavalt) ja viimase nõelatorkega inimesele meelde tuletada kelle armust maapeal üldse veel elu on.

Idapiirkonna tulevane turva MUZZ

EI tohi vist enam peale võtta.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Meevurr

 Meevurr on ilmselt kõige kallim tarvik mesinduses. Elektrilisel tuleb 1500-2000kr raami kohta.

50 raamsel kulub tonni mee vurritamiseks 4-8 tundi. See peaks seda tähendama, et vurri tuleb RENTIDA mitte omada,

Seisab lihtsalt nurgas, kogub tolmu ja amortiseerub. Järgnevalt annan rendile meevurri alates 15sept.2009 kuni

15juuni 2010. Minimaalne aeg 1 ööpäev ja rendi tasuks 0,5senti/sekundis, transport tellija kulul.

Tänapeva ühiskond on läinud laenamise teed ja ka mesinikud peavad kaasajastuma, milleks muretseda asja mida nii harva vaja läheb.(renditakse nii maju kui autosid)

Vurri andmed:raame kuni 50, pöördeid reguleerib ise vastavalt raamide tühjenemisele , mahutavus 250kg, 220V/80W

Edu tellimisel.  Hetkel vurr vaba. Tervitab Kalle

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Vanad meevurrid

 To Kalle: 220V/80W ja 50raami?! Kuidas nii väike võimsustarve?

 

Tõesti ebatõenäoline, et tsink- või alumiiniumkestaga vurris vurritatud mesi kellegile koheseid tervisekahjustusi tekitab. Mingeid kahjulikke ühendeid sealt ilmselt ikka eraldub, eriti tsinkvurri puhul mis enamasti nii vanad, et korrosiooni eest kaitsev tsingikiht on osaliselt maha kulunud. Aga nagu mainitud sai, seda saastet oma silmaga näha ei ole ja söömisel tunda pole, miks siis uus osta. Ning mis seal salata, olen isegi 20 aastat kasutanud AL vurrisid, söönud sealt läbikäinud mett, tervise üle veel ei kurda ja öösel ei helenda ka .  Kui nüüd kõik plaanipäraselt läheb, siis jäi möödunud aasta neile vurridele minu mesilas viimaseks.
Roostevaba vurr on tõesti ilusam ja hügieenilisem, paraku on hind suht määrav. Kas väga väikeses mahus mesindusega tegeleja ikka raatsib osta 5tuhandega seadet, kui täpselt sama töö ära tegev asi maksab 5X vähem. Küsida kasutatud nõukaaegsest käsiajamiga vurrist lausa 2tuhat, kõlab lausa müstikana, aga kui nii, järelikult on nõudlus. Tõsi küll, korralike uute elektriliste vurride hinnad hakkavad alles 30-st tuhandest, needki on mõeldud pigem väiksemale tootjale.
Lõpetuseks: kes aga annab garantii, et teaduse ja tehnika arenedes ei avastata roostevaba metalli kasutamisel kahjulike ühendite teket? Või  oleks kõige ökoloogilisem meevurr hoopis tammelaudadest ehitada...

roostevaba vurrid

Ise kasutan ka praegu kahte 4 raamilist alumiinium vurri. Olen mõelnud ka uue roostevaba vurri peale, kuid esimene asi mida kardan on elekter ja mootorid, sest mul on vool tõesti sitt. 190v-250. selline kõikumine. Vene vurridega pole siiamaani õnneks midagi juhtunud, elektri poole pealt, välja arvata kui lihtsalt üldine kulumine. Teine miinus on roostevaba vurri puhul tööjõudlus. Ei jõua oodata millal ta käima hakkab ja seisma jääb. Alumiinium vurri puhul reostadid käekõrval, võimas mootor peal, korralikud veorihmad, raamide ringi pööramine on natuke tülikas, aga see nii käpasees, pole aega võtnud, aga oma 3 sekundiga saab hakkama. Kui teeks võrdluse töö kiirusega kas 4raamne alummiinium vurr või 4 raamne roostevaba, siis võitjaks tuleb alumiinium. Seega teen oma tööd alumiiniumiga edasi, ja kui kontroll tuleb siis ostan 2 raamse kasivändaga roostevaba.

Seda, et

ilmne musta huumori postitus Kallelt ja co-lt - alul lugesin mitu korda, enne, kui kohale jõudis ...
siis oli nalja nabani - aitähh kõhutäie naeru eest - polnud vaja maksta pooltki senti sekundis Smile))

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Roostevaba võib küll

Roostevaba võib küll allergiat ja muid ihu tõbesid tekitada. Olen näinud suuri ,tugevaid mehi higistamas, hambaid krigistamas, ropendamas ja muid vigureid tegemas kui miski roostevaba masina hinda kuulevad. Ja ei salga, et endalgi on teinekord tahtmine kedagi pea ja õlgade vahelt pigistada. Aga võibolla Hõbedane värk peabki hõbeda hinnaga olema..

Eelpool reklaamitud meevurr on tõesti olemas ja andmed ka õiged.

Kui vooluga probleeme ja EE ei aita siis küsige vanaisalt mis asi pandi televiisori ja pistiku vahele.

Tervist kõigile.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

CCCP

Ma veneaegse inimesena mõtlen et no oli ikka hea tervis sel ajal inimestel. Elati majas millel eterniitkatus, vorsti müüdi nii et müüja lõikas kangist paraja jupi ja see keerati pakkepaberi sisse. Farmist tõin pastöriseerimata piima, öövaht võttis suure kulbiga ja valas mu 3- liitrisesse mannergusse. Piim veeti käru või kelguga alumiiniumnõu sees puki peale, see kallati lahtiselt suurde nõusse. Vurrist on siin juttu olnud. Kui hammas valutas, võeti Analgiini mis nüüd keelatud ja pakutakse hirmkallist analoogi. Ma Venemaal käin teinekord siis olen sealt omale Analgiini toonud ikka. Mul on tugev tervis olnud, naeran ikka et ma lehmasita peal kasvanud.

Elamine on üldse üks masendav ettevõtmine kui nii paljusid asju kartma peab.

80W on piisav.

To metsamesinik: Eks see võimsuse tarve korvatakse pööretega- mootoril muidugi, iseasi kuidas nned pärast alla saadakse. Mul oli koolis hea füüsika õpetaja- "kui sa ise nii loll oled, et aru ei saa siis küsi targematelt" -See on pea ainus füüsiline tarkus mis mulle neist tundidest külge jäi.
Aga paar soovitust vurrijatele:
Kõik pöörlevad osad pannakse kuul- mitte liuglaagritele (mesi kõlbab kurgu, mitte laagrite määrimiseks).
Meevurri kaas on selleks, et raamidele väheneks tuuletakistus, kaitse kärbeste eest on teisene.
Kiilrihm töötab külgede mitte põhjaga jne.

Ise pean tähtsmaks oma esimese füüsika õpetaja ütlust ja lasin meevurri teha oma ala tõelisel asjatundjal.

EESTI NOKITSEB

Kalle

Roostevaba vurr, kas nüüd nuhtlus, aga...

Seinast seina arvamusi ja nalja teemakäsitluses nabani. Ühinen enamiku arvamusega, et iga vurr teeb oma tööd ja ei tapa need ükski. Olles ise erialalt metallide tehnoloog ja nüüdseks andnud käe ka hobikorras mesindusele, julgen väita, et ei tapa ega kahjusta ka need vanad vurrid kedagi, kui neid õieti kasutada. Veneaegne tsinkvurr vahaga kokku tehes hoiab kindlasti tsingiühendite sattumise eest mee hulka, samas kui ikka see vanagi vurr korralikult enne vurritamist puhastada, pesta ja kuivatada, ei juhtu midagi. Mis aga alumiinumvurri puutub, siis kes mett sellesse laagerdama ei jäta, pole küll ei enda ega teiste tervise pärast vaja karta. Alumiinum regeerib teatavasti meele seistes, mitte aga vurritamise ajal vurri valguva mee hetkelisel kokkupuutel alumiiniumiga - seepärast on ka keelatud mee säilitamine alumiinium nõudes. Katsetasin ka ise tuttavalt laenuks küsitud roostevaba vurri ja isiklik sümpaatia ütles ei. Mis oli mõistusepärase hinnaga, see oli rohmakas ja aeglane, mis väheke kobedam, sel on kohe hinna ja asja suhe vägagi paigast ära. Õnnestus leida uus veneaegnme 4 raamiline alumiiniumvurr (veneajast seisma jäänud) ja see justnimelt nagu keegi ka eelpool mainis oma ala asjatundjal tasemel el. mootoriga "tõeliseks"vurriks ümber ehitada. Ei unista ühestki 3-4 raamilisest roostevabast enam ja jõudlus on tunduvalt suurem samaväärse roostevabaga võrreldes nagu ka keegi juba mainis. Arenenud ühiskondadel on kombeks asjadele üle reageerida ja asju üle reguleerida nagu ka EU ja muu maailm juba nii mõneski valdkonnas nüüdseks tunnistab, ei maksa siis ka oma elu keerulisemaks elada, kui ta juba on. Kõiksugu pahatihti asjatundmatute instantside poolt väidetavat või soovitatavat ei kannata kohe ka puhta kullana võtta - eks nende kaasaegsete roostevabade vurridegi tootjad-müüjad tee ka oma lobitööd ja antud juhul tuleb tunnistada, et hästi:)
Annaks vaid vanajumal, et seesuguseid teemasid võimalikult vähe seadusandliku regulatsioonini jõuab, vastasel juhul oleme tõesti endi laste ja lastelaste näol üles kasvatamas põlvkonda, kellejaoks meile omane immuunsus pelgalt vanaisalt kuuldud mälestuseks võib jääda.
Head vurritamist ja oma peaga mõtlemist kõigile!
Robi

kalle

sa oled ikka ehtne sigudik ainult ennast ülistad ja teisi teed maha,kes sinu arvates on kõik,nagu nimetasid on lollid,võta hoog maha ja mõtle,äkki sa ei olegi nn.maailma naba.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Raha puudus?

Olen seda meelt, et mee käitlemine peab olema puhas, seega peaks olema ka väiksema kaliibriga mesinikul korralik vurr. Laenatud asjadega juhtub ikka nii, et nendega on nagu ilma peremeheta asjadega ikka.

Tundub, et mesinikud ei viitsi eriti kaupluses käia, sest nad ei tea hindadest eriti .Üks tegelane väitis et vurride hinnad algavad 5000 kroonist, mis pole tõsi.Balti jaama mesindus poes nägin korralikku 4 raamilist roostevaba vurri hinnaga 3100 krooni. Iseküsimus, kas see on kallis? Kui asjatundmatuna teen arvutuse, et ühe taru saadav mee kogus on küll erinev, (vastavalt oskustele ja kogemustele saadakse ka erinevaid koguseid), siis ka kõige tagasihoidlikum hinnang on näiteks 40 kg mee müügist saadav tulu katab nii vurrille, kui ka sõidule tehtavad kulud. Pealegi ei osteta üht vurri ju üheks korraks!

 

 

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

nimetule

Kohe lähen ja hakkan häbenema.
Kalle

sa annad vurri rendile?

Kalle ja Co kirjutas:

 Meevurr on ilmselt kõige kallim tarvik mesinduses. Elektrilisel tuleb 1500-2000kr raami kohta.

50 raamsel kulub tonni mee vurritamiseks 4-8 tundi. See peaks seda tähendama, et vurri tuleb RENTIDA mitte omada,

Seisab lihtsalt nurgas, kogub tolmu ja amortiseerub. Järgnevalt annan rendile meevurri alates 15sept.2009 kuni

15juuni 2010. Minimaalne aeg 1 ööpäev ja rendi tasuks 0,5senti/sekundis, transport tellija kulul.

Tänapeva ühiskond on läinud laenamise teed ja ka mesinikud peavad kaasajastuma, milleks muretseda asja mida nii harva vaja läheb.(renditakse nii maju kui autosid)

Vurri andmed:raame kuni 50, pöördeid reguleerib ise vastavalt raamide tühjenemisele , mahutavus 250kg, 220V/80W

Edu tellimisel.  Hetkel vurr vaba. Tervitab Kalle


Sa annad vurri rendile siis kui enam seda eestis vaja ei ole, saada aafrikasse seal saab see siis tööd teha ja kasumit toota , tähendab lõuna poolkerale lõuna-ameerika või austraalia, seal tahavad kindlasti mett vurritada kui sinul vaja pole. Kuid hiljem tagasi saamsega võib probleeme olla.

Pronksmedal (100p.)

Meevurrid alumiinimum

Kõik kommetaarid on ilusad ja praktilised, omalt poolt lisan eda, et alumiinimum kastrulid pole ka veel kuhugi kadunud - inimeste surmade arvu suurenemist olen kuulnud soeses (KEEMIAGA), toidulisandid jne.


 Tegelikult tahaks saada alumiiinimum vurri koodi -markeeringut  - nelja raamilne ELEKTILINE.


Võib saata ka onuhell@hot.ee Ette tänades Uuuuno! 

...appi...

...homme panen surnuaias omale ja oma suguvõsale kohad kinni-jama selles,et mitukümmend aastat olen linna tsink torustikuga veevarustus süsteemist vett tarbinud,ma ise ja mu naised,lapsed ja tean kindlalt,et mu tädil maal tsingitud ämber on-kus sa Raivo varem oma tarkusega olid,oleksin vähemalt maal tädile puust kaevuämbri valmistanud-roostevaba kaevuämber on ainult üheks päevaks,järgmisel hommikul on selle asemel tühi koht..