Sipelgad

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Kuidas hoida sipelgaid tarudest eemal ,nimelt on need pahalased kolinud uuede tarru mis ootab sülemit .Olen neid kolm korda juba kokku pühkinud ja viinud 400 m. eemale metsa aga ikka tulevad uued asemele.Millega nende vastu võidelda ? Mürgitamine ei tule ilmselt kõneallagi !

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

äkki on abi

kui näiteks panna taru jalad mingitesse topsidesse-valida tuleks piisav suurus, et jalg ilusasti sisse mahub ja äärde ruumi jääb  ja siis sellesse topsi valada näiteks toiduõli. minu loogika ütleb, et sipelgad enam mööda taru jalgu üles ei pääse. õli sellepärast, et metall jalad ei roostetaks ja kui on puu siis see ei tohiks pehkida.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)

Sipelgad.

Lugesin kunagi eelmise sajandi alguse mesindusõpikust võitlusest sipelgatega. Soovitati kasutada äädikaga niisutatud lappe, või toore rabarberi ribasid. Nüüd olengi ju aastaid kasutanud sipelgate tõrjeks rabarberit. Tõmban rabarberi varre kolmeks-neljaks ribaks ja asetan ribad raamide peale, laepadja alla. Kuivanud ribad asendan uutega. Tavaliselt on paari nädalaga taru sipelgatest puhas.

 

 

 

 

Jututoa moderaator

Kuklased

Kuklaste tõrjeks kasutasin radikaalset vahendit - kasutatud mootoriõli;  määrisin jalased kokku nii u. 3x päevas ja suutsin "rajaleidjad" eemale hoida.. ja nüüd on rahu majas.

Sipelgad

 

Mulle soovitati tarusse peterselli panna. Eile ostsin vet.apteegist hiirte ja putukate liimi. Kui ilm kuivaks läheb,eks ma siis proovin järgi.

 

Sipelgad

Olen ka olnud sipelgatega hädas...Tegin nii,Taru alla,aluse peale panin kile,nagu laudlina.Kile servad jäävad allapoole rippu ja pole vaja maani pannagi.Mööda kilet sipelgad ei liigu ja nii ongi järgmiseks korraks,kui taru vaadata,sipelgatest puhas.Proovige.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sipelgad

Minu teada on nii et sipelkad elavad seal kus on happelised mullad. Leelist nad ei salli. seega minu soovitus panna mesi tarude ümbrus puu tuhaga kokku. Siis sipelgad ei saasinna ja sealt ära. Kui ei ole tulnud vöi kui on just tulnud peaks möjuma.  See on esimese eesti mesinike tarkus.  Mul seda probleemi pole, korpus tarus pole sellist kohta kus pesitseda. SDee kipub lamavtarudes esinema. Soomes nägin 1500 mesilas perest 4 olid sipelgad sees (mustad ja ästi väiksed. seal olid katuse ja kile vahel .Mujal polnud. Seal ei törjutud ka selle vastu. Edu poovimisel!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja summ-summ pilt

proovisin järgi

Proovisin rabarberit, mis tundus liiga lihtsa vahendina. Täiesti uskumatu, plats puhas! Tänud!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

selliste teadmiste jaoks

selliste teadmiste jaoks võiks foorumile teha kullafondi nimelise alamkategooria. Sinna võiks sellised äraproovitud nipid üles kirjutada, et oleks kõigil hädas oliatel hea leida. Ainuke probleem sellega, et kes seda toimetaks.

Üheks lahenduseks oleks , et mode toimetaks aga pole ilus sedasi teistele töid kaela riputada.

Mina teen sedasi, et kopeerin ise endale arvutisse vastavad targad kohad erinevatest aruteludest. Kavalaid ja tarku mesinikke on siin rohkesti.

 

 

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Rabarber...

Rabarber on tõhus, see on tõsi. Muide, kui rabarberit ohtramalt käes, toimib see samuti ka kärjekoi vastu. Vanal ajal, kui äädikas sedavõrd kättesaadav polnud, kasutasid mesinikud kärjekoi vastu ka rabarberit, samuti sipegate ja paljude muude putukate vastu, mida rabarberi mahlhape eelame peletab. Tuttav vanema generatsiooni mesinik tõmbab sarnaselt ülalkirjutatuga rabarberist ribad ja laotab kõnealused ribad kärjekastidele ja magasinides säilitatavate kärgede vahele, ning väidab et pole kunagi pidanud kärjekoi kahjusid kandma - iseasi, et rabarber vaid hooajaliselt kasutatav ja kättesaadav. Lihtsaid tarkusi on palju ja sirvides vanu mesindusalaseid trükimaterjale, leiab vägagi huvitavaid nippe ja nõuandeid, kusjuures need toimivad enamjaolt vägagi efektiivselt. Väike mõttesähvatus - kel mesilas tõsiseid probleeme sipelgatega, istutage mõned pundid rabarbereid tarude lähedusse - nende mõju maapinnas on tunduvalt kaugeleulatuvam, kui arvata võiks ja peagi hakkavad sipelgad oma elukeskkonnaga antud piirkonnast taanduma.

Head katsetamist,

Robi

SIPELGA TÕRJE

Edukalt olen kasutanud hiire liimi.Sipelgad liiguvad tarru mõõda   maa sisse  rammitud jalgu ,mille peal on taru.Ümber taru jalgade scotchiga ring ja sinna  peale  liimi.Kindlasti peaks liimi panema ülemise ääre poole ,kuna liim ei kuiva üldse,samas soojaga vajub alla poole.Tulemus on poole tunniga olemas,

Sipelgad

To summ kas mesilased ei jää sinna kinni ?

sipelgatõrje

Tere,
palun kirjelda lähemalt kuidas seda hiireliimi kasutada lamavtaru korral,nimelt mul on tarud asetatud väikeplokkidele,mis omakorda toetuvad liivalusel otse maa peale,nüüd küsimus,et kuhu liim peale kanda,kas taru põhjale,ma mõtlen seda vaba osa,mis jääb väikeplokist kuni taru põhja äärmise lauani,või hoopis need plokid katta liimiga,muide plokid on päris krobeda pinnaga st. on fiboplokk, ploki kõrgus 20sm.

Hiireliimi kasutamine

Siiani olen 2 nädalat kasutanud ja selle ajaga on paar mesilast ainult sinna kinni jäänud.Taru ees,lennulauast tiba eespool on mul 70*70 laudadest ja värvimatta  niiöelda  puhke ja hoovõturada.Mesilased tulevad  lennult mõned otse lennulauale,mõned väsinumad aga  puhkerajale.Koguvad rammu ja sealt edai lennulauale.Seega mesilaste kaduprotsent on väike aga tulemus kinnijäänud sipelgatest kohe nähtav20minutiga

 Ise arvan et ehk proovite seda varianti , plokil  mingi osa kataks liimiga,aga plokile  peaks ikka mingi eemaldatavat panema ,kuhuliimi panna ja mida ära saaks võtta.Äkki kasutavad mesilased plokki tihedalt ronimiseks tarusse.Siis oleks liim kiiresti eemaldatav ja teine variant proovimiseks

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Hiireliim tundub kuidagi

Hiireliim tundub kuidagi mitte väga "roheline" olevat, aga kui õigustab siis miks mitte... Ise proovisin rabarberit ja tõesti toimis superhästi! 100% kasulik nõuanne!

Tänud!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Üks vana mesinik rääkis,

et tema kasutavat sellist nippi sipelgate tõrjeks. Kui leiab tarus sipelga, siis sinna samasse ta selle laiaks litsub ja jätab laiba ka paigale,. Väidetavalt pidid siis teised ära minema.

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kevadel litsusin taru seinal

Kevadel litsusin taru seinal mõne sipelga laiaks, kuklased olid. Rohkem pole neid tarude juures näinud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

siplased

Nagu ma aru saan siis sul on lamavad tarud? Kui nii siis ei tule naad mujalt kui soojustuse  vahelt. Naad on pesa tope materjali vahele teinud. 400m peale nad kül muidu ei tuleks kaasa. Kui mürgitad siis pikalt ei tohi mesilasi sinna panna. mes. köngevad kaa ära. Kuid keegi siin foorumis soovitas rabarberit. Pidi mesilased ära ajama. Mul pole vaja läinud ma ei tea kas aitab. Kuid teised foorumi külastajad kiitsid. Kuid mina soovitasin taru ümbrus puutuhaga üle külvata, see on leelisene aine. Sipelkas tahavad  happelisi muldi leeliselisi aga mitte. Selle olen algus aastail järgi proovinud, minul toimis. Enamasti on see probleem lamavtarudega. Ma pole kuulnud et korpus tarude omanikud kurdaksid ,et sipelgad  neid tülitavad. Olen näinud soomes  1500 mesilas pere kohta oli 5-10 peret kus olid pisikesed mustad sipelgad taru kaane jakite vahele roninud.  Seal kasutati lankstrot raame ja penost. valmistatud korpuseid. Vahe lage seal polnud. Nii et pole kohta kus pesa teha. Katuse ja kile vahele nad sodi  vedanud ei olnud, lihtsalt olid seal. Neid ei törjutud kaa. Mina ise masutan lankstrot raami , 18mm  lauast  tehtud korpuseid millele on löödud 18mm peno ja kaetud  pöranda papika.  Olen kasutanud 7a ja pole kohanud siplasi. edu sulle.