Õigus

Mesindusalased õigusaktid
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Miks "mesi on mesi" kõlab nagu "naine on naine"?

Ära loe, kui ei jaksa.
Olen siin foorumis püüdnud ikka mõttevahetust väikest viisi aidata - abistades niiviisi mesinikke, kui ka mesilasi, aga tagasiside ei ole mitte alati olnud julgustav. Kas peaksin siin osalemisest loobuma? Wink

Kui keegi mulle ütleb, et "mesi on mesi", siis kõlab see sama jaburalt nagu "naine on naine".
Vaadake oma naisele otsa ja ütelge talle, et "pole vahet - naine on naine". Vaadake, mis juhtub? Wink

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Jõustus määrus "Mee koostis- ja kvaliteedinõuded ning toidualase teabe esitamise nõuded"

13.12.2014 jõustus toiduseaduse § 12 lõike 4 ja § 38 lõike 4 alusel põllumajandusministri 20.11.2014 vastu võetud määrus nr 104 "Mee koostis- ja kvaliteedinõuded ning toidualase teabe esitamise nõuded".

Meekärgede säilitamine

Tere.Mul on jäänud mõned meekärjed,mida sooviks säilitada kevadeni.Kuidas oleks neid kõige sobivam säilitada,et koid ei kipuks kahjustama. Milline oleks parim temperatuur säilitamiseks.Olen foorumis lugenud,et kärjed puistatakse üle tuhksuhkruga.Kuidas ja milline mõju sellel on.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Mesiniku Kuldraamat

Eesti
uusim mesindusraamat on "Mesiniku Kuldraamat" ... hetkel saadaval spetsialiseeritud mesinduspoodides Tallinnas (Balti jaama juures Kopli tänaval on neid 2 tk) ning Tartus (turul).


vurritamine käib

Proffide tegevust jälgides tekkis kahtlus, kas ta ikka paneb kärjed vurri õigetpidi. Pööravate kassettidega hordiaalvurr. Seisvas asendis paistab radiaalvurrina, kannude suund väljapoole, aga tööasendis jookseb ülemine liist ees. Naine teadvat, olevat koguaeg nii teinud. Teine proff ka kinnitas, keda uskuda?Mis see kümmekond tonni kadu mis kannupõhja jääb...? Nagu jõge vastu mäge...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Mesiniku ABC Viljandis soodukaga...

Praegu plaanis Viljandi üritusele tulla - sealhulgas selleks, et pakkuda huvilistele soodukaga Mesiniku ABC raamatukest, OK?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Mesiniku ABC Viljandis soodushinnaga

Kõigi eelduste kohaselt raamat Mesiniku ABC saadaval Viljandi laupäevasel üritusel soodushinnaga.

Kasutaja Metsatagune pilt

Mesiniku võitlus põllumehega.

Nii võib nimetada seniseid teemakäsitlusi, mis puudutavad põldude pritsimist kemikaalidega. Keskkonnaministeeriumi arvates on see ka üksnes põllumehe ja mesiniku vaheline asi. Et leppigu kokku. Mesinik sulgegu lennuavad ja probleemid on lahendatud. Aga kelle probleem on ülejäänud loodus? Paistab et mesinike probleem küll mitte. Keskkonnaministeeriumi oma ka mitte. Või on siiski jäänud mõni mesinik, kes mõtleb laiemalt? Laiemalt loodushooliv mõtteviis oleks meilegi "kasulik", kui muu argument ei kõlba.

Pronksmedal (100p.)

Seadused

Kas leiduks keegi asjaga kursis olev, kes kirjutaks üles (linkidega või ilma) seadused ja määrused, mida peab järgima mesilaste pidaja, nii alla,  kui üle 15. taruga majandaja? Oleks kõik ühes kohas ja algajaile kergesti leitav.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Mürgitajad käituvad nagu "siga tamme all..."- korjakem raha mesilaste kohtus kaitsmiseks!


"Siga tamme all..."- korjakem raha mesilaste kohtus kaitsmiseks!


 


Tere mõttekaaslased!


Teema "Hävimas mesilased"- jätkuks, ja kahju saanud mesinike, edaspidi nimetatud Kannatanu(te) toetuseks, vt. http://mesindus.ee/node/2488

Syndicate content