Hallucinogen Honey Hunters - Hunting mad honey - documentary

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

A tribe of Nepal hunt a wild honey with natural psychoactive properties ("mad honey"). They use it as a medicine and a soft drug. Dipak, the translator of this movie is overdosing and fall unconcious. Vt ka http://www.curiousmeerkat.co.uk/short/giant-bees-make-psychedelic-honey/

Keskmine: 5 (3 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kõik õnnelikud...

Väljaarvatud to võõras, kes liialdas meesöömisega...Lapsed, naised - mehed - kõik õnnelikud /terved..naeratavad - heas liikumises - puhtas looduses. Kitsed - lambad-lehmad, ka kukk, ka mesilased - kõik õnnelikud. Toit värske ja ehe kõigile...

Ning kõik toimetamised saab ära teha ühe kõvera noaga, muid automaate ja kolasid pole vaja. Kõik imelised inimesed on kõigi jaoks lahkesti olemas - kuhugi ei ole kiiret.

Tänud Tormi! - Kohe film - piirkonnast kus pole vaja mesilasemasid eraldi kasvatada. Neil on ka tarudes mesindus, kuid film on vinge.....kaljude pragudest saadud mesilasvaha tuuakse euroopasse sadu tonne - nemad seda uuesti ei kasuta...et meie siin saaksime vahaga laiata...Oluline, et see kuradima kaubandus nende loodusele põõna ei pane(nagu meil) - valgete-paksude soovid ju ei lõpe.

Oluline, et koloniaal euroopa oma ususõdade ja mu sõgeduse ja nõuetega enne häviks - kui veel viimaseid loodusrahvaid - kõiki põlisrahvaid väänama/koolutama jõuab...Meie siin ei tohi metsamesilas enam mett vurritada, peame kärjed koju tarima.

Väga vinge, et see film näitab ka ära kalli nõrgmee ja ka mee pressimise. Kus pressid kohe pärast jões end puhtaks pesevad. 12 tuhande aastaga on niipalju muutunud, et Hispaania kaljujoonisel kupatati naine- tossuga sinna kõrgele - nüüd naisi pundis polnud.

Meie (mina) siin enam eriti meejahiga ei tegele ja puudeotsa ronida ei viitsi - loopisin vist 20 aastat tagasi kiviga köit üle põlispuu oksa....

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Hispaanias asuv kaljujoonis: ennastsalgav ürgaja naine meejahil.

 

 

-----

 

 

Cueva arana.svg  

 

 

-----  

See väärtuslik video meejahist
( https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Y_b2i_FvYPw )
sisaldab jah, elu püsiväärtusi ehk mida siis inimesele õnnelikuna olemiseks ikkagi vaja on-
kuidas see toimib ning miks just nii. Smile

Nagu näha, siis meile on tegelikult väga vähe vaja, sest et olles säästlikud, oleme ka jätkusuutlikud.

Elada tuleb põhimõtteliselt õigesti: kooskõlas ja harmoonias loodusega.
Aga mitte teha õigena tunduvaid asju, mis tegelikult meid hoopis valesse suunda viib. 
Näiteks looduskeskkonda hävitavat tarbimise kasvatamist nimetab lääneühiskond ekslikult n.ö. "õnne valemiks".

Vajalik on tähtsam, kui kasu(m)lik, kuigi ka vajalik saab olla kasumlik. Vajalik- kõik osapooled võidavad. Kasumlik- kedagi enamasti n.ö. "pügatakse".

Tuleb õppida tootma vajalikke asju kestma, aga mitte katki minema. Wink
Tuleb omandada vajalik oskus: inimesi austav, endast ning teistest hoolimine- partnerlus, mis põhineb ausatel kokkulepetel; aga mitte teiste orjastav ära kasutamine.
See ongi jätkusuutlik säästav majandus, vajalik inimkonna eksisteerimise vorm, mis varem või hiljem vahetab välja tänase, tarbimise ohjeldamatul kasvul põhineva jätkusuutmatu majanduse.
Tegelikult pole selles midagi uut, sest et veel muinasajal tootis inimene eeskätt vaid seda vajalikku, mida tõesti vajas.

Austatud Metsamummi poolt viidatud pildi lisasin siia üles.
Vaata Hispaanias asuvat kiviaja kaljujoonist: ürgaja ennastsalgav naine meejahil, sest ka mulle tundub, et sellel suurepärasel, hästi komponeeritud kujutisel on tegemist ikka naisega, kusjuures noore ning ilusaga. Smile

Allikas:

https://et.wikipedia.org/wiki/Meejaht

https://et.wikipedia.org/wiki/Pilt:Cueva_arana.svg

Päikest! Smile

Papa Lauri- mesinik Vooremaalt.